SU DEPOLARINDA MODERNİZASYON SÜRÜYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 09:49

SU DEPOLARINDA MODERNİZASYON SÜRÜYOR

SU DEPOLARINDA MODERNİZASYON SÜRÜYOR
Son Güncelleme :

06 Aralık 2016 - 8:46

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon idaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), hayata geçirdiği içmesuyu projeleri kapsamında içmesuyu depolarını yenilemeye devam ediyor.
Kent genelinde “Her Şeyden Önce Sağlık” anlayışıyla içmesuyu projelerini hayata geçiren ve eski-yeni şeklinde yapılan çalışmaların bir kısmını gözler önüne seren Genel Müdürlük, içmesuyunu iletmede önemli işlev gören içmesuyu depoları ile terfi merkezlerinde yenileme çalışmalarının yanında bakım ve onarım çalışmalarının sürdüğünü aktardı.
İçmesuyu depolarında yetersiz kalan boruların büyük çapta borularla yenilendiğini ve su pompalayan motorlarında güçlendirildiğine dikkat çeken İdare, yapılan depo yenileme çalışmaları kapsamında çevre düzenlenmesi yapılarak yeni bir görünüme kavuştuğunu vurguladı.
Yapılan yeni depolarda içmesuyu topladıktan sonra su kaybının da önüne geçerek mahallelere sağlıklı, temiz, sürekli ve güçlü şekilde suyun iletileceğini aktaran HATSU, modernizasyon çalışmalarının Hatay genelinde devam ettiğini vurguladı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.