Su ve Atıksu Borcu Olanlara Yapılandırma İmkanı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:10

Su ve Atıksu Borcu Olanlara Yapılandırma İmkanı

Su ve Atıksu Borcu Olanlara Yapılandırma İmkanı
Son Güncelleme :

06 Haziran 2017 - 10:15

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), vadesi 31 Mart 2017 tarihi öncesine ait su ve atıksu borcu olan vatandaşların borçlarını tekrar yapılandırabileceğini duyurdu.
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 27 Mayıs 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesiyle birlikte müracaatların kanunun yayımı tarihi itibarıyla başladığını aktaran Genel Müdürlük, borcu olan vatandaşların abone numarası ve kimlik bilgileri ile 30 Haziran 2017 tarihine kadar HATSU Genel Müdürlüğü hizmet binalarından müracaat edip yapılandırmayı gerçekleştirebileceklerini belirtti.
Vatandaşların 7020 sayılı kanun kapsamında peşin ödeme veya taksitlendirme yapma imkanı bulabileceklerini bildiren İdare, vatandaşların iki ayda bir ödeme olacak şekilde 6, 9, 12, 18 eşit taksitte ödeme kolaylığı sağlanacağını kaydetti.
Genel Müdürlük, yayımlanan kanun kapsamında borcunu peşin ödeyen vatandaşların faizinde yüzde 50 indirim sağlanacakken, yapılacak taksitlendirmelere ise enflasyon ve taksit faizi ekleneceğini duyurdu.
Yapılacak yapılandırmalarla birlikte ilk taksidin son ödeme günü 31 temmuz 2017 tarihi belirtilirken, yapılandırmanın son günü ise 30 Haziran 2017 Cuma günü olarak duyuruldu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.