SUPHİ KADIOĞLU; “İMANLI –İTİKATLI NESİL İÇİN DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

19 Ekim 2021 - 17:33

SUPHİ KADIOĞLU; “İMANLI –İTİKATLI NESİL İÇİN DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ”

SUPHİ KADIOĞLU; “İMANLI –İTİKATLI NESİL İÇİN  DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ”
Son Güncelleme :

26 Ağustos 2019 - 18:52

Bu Haber 14 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Fevzipaşa eski muhtarı Suphi Kadıoğlu imanlı ve itikatlı nesil yetiştiren Hafızlık Kuran Kursuna destek olan hayırsever din kardeşleri için bilgi, teşekkür ve destek konuları ile ilgili basın açıklaması yayınladı.
KADIOĞLU Mesajında; “Değerli Kardeşlerim. İslam ve İnsanlık Dünyası maalesef her geçen gün insanın yaratılış gayesinden uzak bir tutum içerisinde yaşamaktadır. Bunların sonucu olarak da İslam toplumu zulüm altındadır. Bugün her zamankinden daha fazla imana, itikada, fıkıh’a özellikle de efendimizin örnek hayatının nakşedildiği Siyer ilmine çok ihtiyacımız var. Reyhanlı’da bu konuyla ilgili şükre doyamadığımız bir durum var ki o da, Kurtuluş mahallemizde 90 Erkek Hafızımızın yetiştiği Hafızlık Kuran Kursumuz başarıyla İslam ilmine hizmet etmektedir. Ayrıca 70 Kız Hafızımız da yine Reyhanlı’mız da Hafızlık eğitimi görmektedir. Hamdolsun ki Eylül ayının ilk haftasında Kayseri’de yapılacak olan Hafızlık sınavlarına 23 Hafızımızı göndereceğiz. Şuana kadar Hafızlık Kuran Kursumuzu maddi manevi destek olan ve ibadetin en hayırlısı gizli yapılandır düsturu ile isimlerini vermek istemeyen hayırsever iş adamlarımıza, esnaflarımıza, çiftçilerimize, muhtarlarımıza, siyasilerimize kısaca destek olan bütün hayırsever insanlarımıza, İlim irfan yuvamızda hafızlarımızın yetişmesine emek veren değerli âlim hocalarımıza sonsuz şükran ve minnetlerimi sunarım.Ülkemizin ve Milletimizin imanlı ve itikatlı nesillere ihtiyacı var. Naçizane bir nefer olarak karınca kaderince, Hz. İbrahim’e su götüren karınca misali bizlerde gayret göstermekteyiz. Öldükten sonra amel defteri kapanmayacak olanlardan biri de imanlı evlat yetiştirmektir. Ayrıca; “Sizin en hayırlınız Kuran-ı Öğrenen ve Öğretendir” hadis-i Şeriflerinin şuuru ve yaşantısı ile ilim ve irfan yuvamıza Hafızlık Kuran Kursumuza maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz. Şimdiden maddi, manevi destek verecek olan değerli hemşerilerimize sonsuz şükranlarımı sunarım” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.