“Suriye Güvenlik Toplantısı” Hatay’da Yapıldı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 17:45

“Suriye Güvenlik Toplantısı” Hatay’da Yapıldı

“Suriye Güvenlik Toplantısı” Hatay’da Yapıldı
Son Güncelleme :

08 Ocak 2019 - 9:26

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan Başkanlığında Ottoman Palace Otel’de Suriye Güvenlik Toplantısı gerçekleştirildi.
03 Aralık 2019 Perşembe günü Saat 10.30’da Hatay Valisi Rahmi Doğan, Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül, Kilis Valisi Sayın Recep Soytürk, Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekât Bölgelerinden sorumlu Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanları ve İl Emniyet Müdürleri ve ilgili Kaymakamların katılımı ile gerçekleştirildi.
Toplantıda kısa bir değerlendirme yapan Vali Doğan “Sizleri bugün Hatay’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğumu dile getirmek isterim. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı bir operasyon var. Bu operasyon çerçevesinde Gaziantep, Kilis ve Hatay valiliklerimiz görevlendirilmiştir. Bu bölgelerde Valiliklerimizin yapmış olduğu iş ve işlemlerin süreçleri ile ilgili istişare yapmak üzere bir aradayız.” dedi.
Bilindiği gibi Kasım ayı içerisinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Başkanlığında Gaziantep’te, sonrasında İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce Başkanlığında Şanlıurfa ilimizde Suriye Güvenlik toplantısı yapılmıştı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.