SURİYE SPOR KULÜPLERİ TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 06:33

SURİYE SPOR KULÜPLERİ TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ

SURİYE SPOR KULÜPLERİ TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ
Son Güncelleme :

05 Mart 2016 - 19:12

Bu Haber 15 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Suriyeli spor kulüpleri temsilcilerini seçti.
Suriyeli spor kulüpleri temsilcileri, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Dernek Başkanı Hüseyin Yumuşak ve İlçe spor müdürü Halil Sarsar’ a teşekkür plaketi verdi.
Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği organizasyonunda, Belediyede yapılan temsilci seçme toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak ile dernek müdürü Dr. Abdulhamit Tahhan ve Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Halil Sarsar eşlik etti.
TEMSİLCİLER SEÇİLDİ
Yapılan temsilci seçiminde Suriye kulüplerinin yöneticiliğine Abdulah Almansor başkan olurken, İheb Merri başkan yardımcılığına ve Ahmet Hacyahya basın sözcülüğüne seçildi.
Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, daha önce doktorlar ve eczacıların temsilci seçtiklerine dikkat çekerek, spor kulüpleri adına seçilen temsilcilerinde spor yada farklı konulardaki taleplerinin temsilciler aracılığı ilgili makamlara ulaştırılacağını söyledi.
Suriyeli temsilciler, uygulamadan memnun olduklarını, bunun kendileri açısından önemli olduğunu söylediler.
TEŞEKKÜR PLAKETİ
Seçilen temsilciler Türkiye’de bulundukları sürede gerek yetkili makamların ve gerekse halkın kendilerine yardımcı olduklarını belirterek teşekkür ettiler. Bu arada Suriyeli spor kulüpleri başkanı Abdulah Almansor, Dernek Başkanı Yumuşak ile Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Halil Sarsar’a birer teşekkür plaketi verdi.
BELEDİYE BAŞKANI ŞANVERDİ’YE ZİYARET
Öte yandan sporcular ve başkan ile üyeleri belediye başkanı Hüseyin Şanverdi’yi ziyaret etti. Ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Hüseyin Yumuşak ile dernek müdürü Dr. Abdulhamit Tahhan ve Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Halil Sarsar’da katıldı.
Yapılan toplantıda Abdulah Almansor, Futbol, halter, voleybol gibi çeşitli spor dallarında sporcu yetiştirilmesi, Türk ve Suriyeli gençler arası spor yarışmaları düzenlenmesi, spor tesislerinden yararlanılması konusunda kendilerine yardımcı olacaklarını belirtti.
Öte yandan, futbol takımı olduğunu ve aralarında profesyonel sporcularında bulunduğu 24 sporcusu olduğunu belirten Nadi El Nasır, gençler arasında spor yarışmaları düzenleyeceklerini ve 100 sporcuları olduğunu söylerken, hedef akademi de ise halter takımında 40 öğrenci olduğu kaydedildi.
DSC_0206DSC_0208DSC_0211

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.