Suriye’deki kamplara halı ve mat yardımı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 16:17

Suriye’deki kamplara halı ve mat yardımı

Suriye’deki kamplara halı ve mat yardımı
Son Güncelleme :

07 Aralık 2018 - 9:35

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’nin İdlib kenti kırsalındaki kamplarda yaşayan bin aileye İHH İnsani Yardım Vakfınca mat ve halı dağıtımı yapıldı.
İHH Suriye Çalışmaları Hatay Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, Suriye’nin İdlib kentindeki kamplarda yaşam mücadelesi veren savaş mağdurlarına destek olmayı sürdürdüklerini söyledi.
Kış mevsiminin gelmesiyle yardım çalışmalarının daha da yoğunlaştırıldığını belirten Tosun, “Suriye’de savaşın devam etmesi nedeniyle insanlar ülkenin kuzeyindeki kısmen daha güvenli bölgelere geliyor. Her yıl çadır kent ve kamplarda yaşayan insan sayısı da bu nedenle artıyor. Kış mevsiminin gelmesiyle en hayati ihtiyaçlarını dahi temin edemeyen ailelerin ihtiyaçlarını gidermek için yardım çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırıyoruz.’’ dedi.
İdlib kenti kırsalındaki kamplarda yaşayan bin aileye halı ve mat yardımı yapıldığını aktaran Selim Tosun, “Ölümden kaçarak uzun yolculuklar sonucu İdlib’teki kamplara sığınan Suriyeli ailelere destek olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda bin aileye halı ve mat dağıtımı yaptık. Gıda, barınma, eğitim ve sağlık alanlarında insan yardım çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.