Suriyeli Ailelere İHH’dan Kış Yardımı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 19:41

Suriyeli Ailelere İHH’dan Kış Yardımı

Suriyeli Ailelere İHH’dan Kış Yardımı
Son Güncelleme :

21 Kasım 2017 - 12:50

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’nin Hama kenti kırsalından İdlib’e bağlı Sincar bölgesine göç eden 118 aileye, İHH İnsani Yardım Vakfınca kış yardımı ulaştırıldı.
İHH Suriye Çalışmaları Koordinatörü Erhan Yemelek, yaptığı açıklamada, Hama kırsalında bulunan birçok bölgede hava saldırıları ve çatışmaların devam ettiğini söyledi.
Sivillerin hava saldırılarından ve çatışmalardan korunmak için kısmen daha güvenli bölgelere göç etmek zorunda kaldığını söyleyen Yemelek, göç eden ve sahra çadırlarından kalan ihtiyaç sahiplerine insani yardım çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.
Can güvenlikleri kalmadığı için yaşadıkları bölgeleri terk eden sivillere gıda ve kışlık yardım ulaştırdıklarını aktaran Yemelek, “Hama kırsalından gelen aileler İdlib’in güneyindeki Sincar bölgesine yerleşti. Bu ailelere, kışın mevsiminin de gelmesiyle battaniye, kışlık kıyafet, gıda ve hijyen kolisi dağıttık. Bu yardımlar sayesinde kışı daha sıcak geçirebilmelerini umuyoruz.” diye konuştu.
IMG_0502
IMG_0525

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.