Suriyeli Avukat ve Hakimler temsilcilerini seçti « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 01:40

Suriyeli Avukat ve Hakimler temsilcilerini seçti

Suriyeli Avukat ve Hakimler temsilcilerini seçti
Son Güncelleme :

03 Kasım 2016 - 17:24

Bu Haber 24 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’da yaşayan Suriyeli avukat ve hakimler temsilcilerini seçti.
Seçim Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği’nin ev sahipliğinde Emir Otel’de yapıldı. Dernek müdürü Dr. Mohammad Mansor Alatraş’ın açış konuşmasından sonra Belediye Başkan Yardımcısı ve dernek başkanı Hüseyin Yumuşak, 200’e yakın hakim ve avukatın demokratik ortamda seçim yaparak göreve getirecekleri temsilcilerinin 6 ay süre ile görev yapacağını söyledi.
Suriyelilerin sorunlarına çözüm bulmak ve Suriyelilerin yaşam şartlarını kolaylaştırmak amacıyla dernek olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yumuşak, yaptığı konuşmada, aile birleşimi, kimlik çıkartılması, hasta ve yaralıların tedavileri, öğrencilerinin eğitimi gibi çeşitli konularda gerekli adımların atılarak yardımcı olduklarını ifade etti. Yumuşak, “Ülkemizde ve ilimizde yaşayan Suriyeli misafirlerimizin bizlere intikal ettirilen sorunlarına çözüm bulmak için ilgili mercilerle temas kurarak Suriyelilere yardımcı oluyoruz. Dernek olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Bu arada Suriyeli katılımcılarda çeşitli konularda sorunlarını dile getirdikleri toplantıda seçime geçildi.
Yapılan seçim sonucu Hakimleri temsil etmek üzere;
Başkanlığa Hayrallah Gannum, yardımcılığına Halid Dağbul, sekreterliğe ise Halit Şahabeddin getirildi.
Avukatlarda ise;
Zekeriya El Haraki başkan olurken yardımcılığına ise Abdulnaser Malas, sekreterliğe de Talal Cned, bilgi işleme de Ahmet Eşder seçildi.
Seçime ayrıca dernek müdürü Dr. Muhammad Mansor Alatraş ve müdür temsilcisi Alaa Eddin Bnaıan ve görevlileri yer aldı.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.