Suriyeli Baba Eşi ve kızına 2 yıl sonra kavuştu « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

11 Nisan 2021 - 00:58

Suriyeli Baba Eşi ve kızına 2 yıl sonra kavuştu

Suriyeli Baba Eşi ve kızına 2 yıl sonra kavuştu
Son Güncelleme :

26 Ekim 2018 - 9:26

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Suriyeli Ahmed Bozar, 2 yıl görmediği eşi ve kızını Reyhanlı ilçesi’indeki Cilvegözü Gümrük Kapısı’nda elinde çiçek ve balonla karşıladı.
2 yıl öncesinde Suriye’deki iç savaş nedeniyle kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeli Ahmed Bozar, bu sırada hamile olduğu için eşi Sara Bozar’ı getiremedi. Hatay’da yaşayan Ahmed Bozar, zaman içerisinde iş bulup çalışmaya başladı ve eşi ile 2 yaşındaki kızının yanına gelmesi için Valiliğe başvuruda bulundu.
Aile birleşiminden yararlanan Ahmed Bozar’a olumlu yanıt 2 ay sonra geldi. Lazkiye’de yaşayan eşi ve 2 yaşındaki kızı Melisa’nın geleceğini haber alan Bozar, eşi ve kızına sürpriz yaparak elinde çiçek demeti ve kalp şeklindeki balonlarla Cilvegözü Gümrük Kapısı’na geldi.
Cilvegözü’nden geçen eşi Sara ve kızı Melisa’yı görünce koşarak yanlarına giden Bozar ve ailesinin kavuşması duygu dolu sevinç gözyaşlarına sahne oldu. O ana şahitlik eden vatandaşlarda bir daha ayrılmamaları konusunda iyi temennilerde bulundular.
Eşi Sara, “2 yıldır eşimi görmüyorum. Lazkiye’den geliyorum. Çok şükür Türk kapısında hiç zorluk yaşamadım. Her şey çok güzeldi. Şimdi Antakya’ya evimize gideceğiz. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum, eşime kavuştuğum için çok mutluyum” dedi.
2 yıl önce geldiği Hatay’da yaşamaya başladığını ancak ailesini de çok özlediğini belirten Ahmed Bozar “2 ay önce başvuruda bulundum. Çok şükür olumlu cevap geldi ve aileme kavuştum. Eşimi 2 yıldır görmüyordum kızımı da ilk defa görüyorum. Aileme kavuştuğum için Allah’ıma çok şükür ediyorum” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.