Suriyeli baba, hayattaki tek varlığı oğlunun sağlığına kavuşmasını istiyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 02:36

Suriyeli baba, hayattaki tek varlığı oğlunun sağlığına kavuşmasını istiyor

Suriyeli baba, hayattaki tek varlığı  oğlunun sağlığına kavuşmasını istiyor
Son Güncelleme :

28 Temmuz 2017 - 9:30

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’nin İdlib kentinde kaldıkları kamptaki çadırda sobayı yakmak isterken çıkan yangında eşi ve oğlunu kaybeden Suriyeli Ahmet El Ağtar (27), hayatta kalan ve yüzü ile vücudu yanan oğlu 2 yaşındaki Bara El Ağtar’ın eski sağlığına kavuşmasını istiyor.
Bu yılın Ocak ayında, İdlib’e bağlı Dana kasabasındaki kamptaki çadırda, 4 kişilik ailesi ile yaşamını sürdüren Ahmet El Ağtar, havaların soğuk olması nedeniyle akşam saatlerinde sobayı yakmak istedi. Sobaya koyduğu yakacağı mazotla tutuşturmak istediği sırada aniden patlama oldu. Mazotun içerisinde benzin karışımı olduğunu sonradan anladığını söyleyen Ağtar, patlama ve ardından çıkan yangında eşi Alene Kasım (20), 10 aylık oğlu Kasım El Ağtar, 2,5 yaşındaki oğlu Bara ve kendisinin de yandığını ve vücutlarının büyük bölümünde hala izlerini taşıdığını anlattı.
Kendisi, eşi ve iki oğlunun ambulansla Türkiye’ye getirildiğini söyleyen El Ağtar, yapılan tüm müdahalelere rağmen eşi Alene Kasım ile 10 aylık oğlu Kasım El Ağtar’ın kurtarılamadığını ve öldüklerini şu anda 2,5 yaşındaki oğlu Bara ve hayatta olduğunu ifade etti. 7 aydan bu yana oğlunun tedavisi ile ilgilendiğini ve hayatta kalan tek varlığı oğlunun sağlığına kavuşmasını istediğini belirten Ahmet El Ağtar, “Benim ayaklarım ve ellerim ile vücudumun bazı bölgelerinde, oğlumun ise tüm yüzünde yanık izi mevcut. Türkiye’de de bize gerekli müdahale ve tedavi uygulandı. Ancak oğlumun daha sağlıklı hale gelmesini arzu ediyorum. Bunun için ilgililerden yardım bekliyorum. Oğlum, ailemden bana kalan tek varlığım. Onun bu haline çok üzülüyorum” dedi.
Tedavisi için gerekirse Almanya’ya gitmeyi düşündüğünü sözlerine ekleyen Ağtar, bunun için gerekli koşulların oluşması için dua ettiğini söyleyerek, Türkiye’ye geldikleri günden bu yana kendilerine tedavi ve çeşitli yardımlar konusunda destek veren Türk yetkilileri ile Dünya Bakım Vakfı’na teşekkür etti.
Ağtar, yalnız yaşadığını, çocuğa bakmak için ise Suriye’de bulunan anne ve babasının Türkiye’ye gelmesini istediğini belirterek, yetkililerden yardım istedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.