Suriyeli bin 800 öğrenciye karne hediyesi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 15:06

Suriyeli bin 800 öğrenciye karne hediyesi

Suriyeli bin 800 öğrenciye karne hediyesi
Son Güncelleme :

20 Haziran 2017 - 9:14

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’nin İdlib kentinde eğitim-öğretim yılını tamamlayan bin 800 öğrenciye İHH tarafından karne hediyesi dağıtıldı.
İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, Suriye’de her şeye rağmen hayata tutunmaya çalışan çocuklara destek olmaya devam ettiklerini söyledi.
Özellikle Suriye’deki iç savaşta babalarını kaybeden yetimlere ve imkânsızlıklar nedeniyle eğitimlerine ara vermek zorunda kalan çocuklara sahip çıktıklarını belirten Tosun, ” Suriye’de cahil bir nesil yetişmemesi için çocukların eğitimleriyle de yakından ilgileniyoruz. Eğitimin yanı sıra dönemsel olarak düzenlenen etkinliklerle çocuklar gönüllerince eğlenerek savaşın ortasında farklı ve mutlu bir gün geçirmiş oluyorlar” diye konuştu.
Karnelerini alan bin 800 çocuğa süt, kitap, oyuncak ve şekerleme gibi hediyeler verdiklerini belirten Tosun, ” Eğitimle geçen bir yılın sonunda düzenlenen müsamere ile çocuklar yaz tatiline girmiş oldu. Bizde çocuklara bir karne hediyesi vermek istedik. Yaklaşık bin 800 öğrenciye içerisinde süt, kitap, oyuncak ve şekerlemelerin olduğu paketler dağıttık.’’ dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.