SURİYELİ DİŞ DOKTORLARI DA TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 22:42

SURİYELİ DİŞ DOKTORLARI DA TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ

SURİYELİ DİŞ DOKTORLARI DA TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ
Son Güncelleme :

11 Mart 2016 - 8:53

Bu Haber 15 kez okunmuştur.
reklam

İç savaş nedeniyle evlerini ve işyerlerini bırakarak Türkiye’ye gelen Suriyeliler arasında bulunan diş doktorları da temsilcilerini seçti.
Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği organizasyonunda gerçekleşen temsilci seçiminde ilçede bulunan 30 diş doktoru, resmi kurumlarda ve özellikle sağlık alanında kendilerini temsil edecek yöneticilerini seçti.
Belediyede yapılan toplantıya 30 doktor katıldı. Belediye Başkan yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya dernek müdürü Dr. Abdulhamit Tahhan ve Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürü Hasan Ekmen, koordinatör Doktor Adil Sünger’de katıldı.
Dernek başkanı Hüseyin Yumuşak, amaçlarının ilçede kaldıkları sürede oluşacak bazı sorunlarının çözümü, taleplerini aktaracak bir yönetim kadrosu oluşmasını sağlamak olduğunu söyleyerek, “Derneğimiz organizasyonunda seçim yapıldı. Bunun dışında daha önce de doktorlar ve eczacılar da seçim yapmışlardı. Sorun ve taleplerini temsilciler aracılığı ile ilgili kurumlara ulaştırarak arkadaşlarına destek olacaklardır” dedi.
Kadınlar heyetinin de katıldığı toplantıda, Dr Hüsam Abdurrahman başkanlığa getirilirken, başkan yardımcılığına Dr Ruveyde Kella, sekreterliğe Dr. Abdulnasır Fezo getirildi. Dr. Ahmet Yemeni, Dr. Gade El Ahmet ve Dr. Muhammed El Ali ise üye seçildi.
(Haber Merkezi)
DSC_0076DSC_0079

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.