SURİYELİ DOKTOR VE ECZACILAR TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:48

SURİYELİ DOKTOR VE ECZACILAR TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ

SURİYELİ DOKTOR VE ECZACILAR TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ
Son Güncelleme :

04 Mart 2016 - 13:38

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği organizasyonunda gerçekleştirilen toplantıda Suriyeli doktor ve eczacılar, sağlık müdürlüğü başta olmak üzere çeşitli kurumlarda kendilerini temsil edecek yönetici seçti. Belediyede yapılan toplantıya ilçede yaşayan 70 doktor ve 35 eczacı katıldı. Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Dernek Başkanı Hüseyin Yumuşak, dernek müdürü Dr. Abdulhamit Tahhan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hasan Ekmen, doktor ve eczacılar katıldı. Başta Sağlık Müdürlüğü olmak üzere çeşitli kurumlarla olası sorun ve sıkıntılarını paylaşmak, çözüm bulunmasına katkı sağlamak amacıyla başkan ve yardımcısı ile sekreterden oluşan üye seçimi yapıldı.
Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, iç savaşın başladığı ve halkın Türkiye’ye yerleştiği ilk günden bu yana her konuda kendilerine yardımcı olunduğunu belirterek, seçilen temsilcilerin doktor ve eczacıların sorunlarının çözümü ile talep ve isteklerinin değerlendirilmesinde yetkili makamlarla görüşebileceklerini söyledi. Yumuşak, seçimlerle ilgili derneğe katkı sağlayan emeği geçen Suriyeli Kadınlar heyetine de teşekkür etti.
Yoklama ve oy kullanma usulü ile yapılan seçimde, Eczacılarda, başkanlığa Enes El Duğeym, yardımcılığa Fuat Alluş, Sekreterliğe Cihan Bekkur, üyeliğe ise Enes El Sumur getirildi.
Doktorlarda ise başkanlığa Muhammed Sellum, yardımcılığına Eymen Tıggo, sekreterliğe ise Abdulilah Abdulaziz, üyeliğe ve Suriyeli geçici sağlık merkezlerinden sorumlu heyete de, Usame Mansur, İmen Lattuf, Ammar Keyyeli, fahri üyeliğe de Nebih Keyyeli seçildi.
(Haber Merkezi)
DSC_0066DSC_0050

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.