Suriyeli doktorlar temsilcilerini seçti « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Ekim 2021 - 19:56

Suriyeli doktorlar temsilcilerini seçti

Suriyeli doktorlar temsilcilerini seçti
Son Güncelleme :

15 Kasım 2016 - 8:22

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’da bulunan Suriyeli doktorlar, resmi kurumlara sorunlarını daha rahat aktarabilmek amacıyla yapılan seçimle kendilerini temsil edecek yöneticilerini belirledi.
Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği organizasyonu ile bir araya gelen Hatay’daki 250 Suriyeli doktor 6 ay süre ile kendilerini temsil edecek, resmi makamlarda sorunlarını anlatıp, taleplerini iletecek yöneticilerini seçti.
Emir Otel’de yapılan seçimde Abdulkadir Havıla başkanlığa seçilirken, yardımcılığına Dr. İbrahim Dr. El Hammadi, sekreterliğe ise Dr. Malik El Araç getirildi. Yönetim kurulunda ise Abdulaziz Muhammed, Ahmet El Hasan, Muhammed El Cesir, Hasan İbrahim ve Mahmut El Hakim bulunuyor.
Toplantıya ev sahibi olarak dernek müdürü Dr. Mohammed Mansor Alatraş, yardımcısı Alaa Eddin Bnaian ile katılan Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak, Hatay genelinde çeşitli branşlarda 250 Suriyeli doktor bulunduğunu belirterek, “Diğer meslek gruplarında olduğu gibi doktorlarda temsilcilerini seçtiler. Temsilciler 6 y süre ile görev yapacaklar. Bu temsilciler aracılığı ile doktorlar sorunlarını ve taleplerini daha kolay iletme imkanına sahip olacaklar. Zaten biz dernek olarak Suriyelilere birçok hizmetleri sunuyoruz ” dedi.
Suriyeli doktorlar olarak, yaşamlarını sürdürdükleri Türkiye’ye hizmet vermek ve faydalı olmak istediklerini söyleyen Abdulkerim Havila, “Türkiye’de yaşıyoruz. O halde bize kucak açan Türk Milleti’ne ve devletine diğer meslek grupları gibi doktorlar olarak hizmet vermek istiyoruz, verilecek her türlü görevi yapmaya hazırız” diye konuştu.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.