Suriyeli engelli kardeşlere İHH’dan yardım eli « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Ocak 2021 - 02:44

Suriyeli engelli kardeşlere İHH’dan yardım eli

Suriyeli engelli kardeşlere İHH’dan yardım eli
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2017 - 8:42

Bu Haber 0 kez okunmuştur.
reklam

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Reyhanlı ilçesine yerleşen ve zor şartlar altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışan Suriyeli engelli kardeşlere, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından yardım eli uzatıldı.
İki odalı bir evde yaşayan Suriyeli kardeşler, doğuştan itibaren fiziksel engelli olarak hayata tutunmaya çalışıyor. Ülkelerinde çıkan iç savaştan kaçarak göç etmek zorunda kalan Suriyeli kardeşler annelerinin destekleriyle yaşamlarını zor şartlar altında devam ettiriyorlar.
Suriyeli ailenin mevcut durumunu tespit eden İHH ekipleri, engelli kardeşlere çeşitli ihtiyaç malzemeleri ulaştırdı.
İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Projeler Birimi Sorumlusu Yusuf Tunç, tüm dünyadaki mazlumlara ulaşmak için her geçen gün faaliyet alanlarını genişlettiklerini belirterek, “Yakın çevrede bulunan ihtiyaç sahiplerine de imkanlar nispetinde katkı sağlama gayreti içerisindeyiz. Geçtiğimiz günlerde Reyhanlı’da yaşayan ve Suriye’deki iç savaştan kaçarak geldiğini öğrendiğimiz 4 fiziksel engellinin bulunduğu bir aile için bazı ihtiyaç kalemleri hazırladık. Gıda kolisi, hijyen paketleri, kıyafet, sağlık ürünleri gibi malzemelerin yanı sıra ilk etapta 1 adette akülü tekerlekli sandalye temin ederek aileye ulaştırdık. Ailenin aylık sabit geliri olmadığını tespit ettik. Bu nedenle ailenin ikamet ettiği evin 1 yıllık kirasını İHH İnsani Yardım Vakfı olarak üstlendik” dedi.
Ailede okul çağına gelmiş bir çocuk da bulunduğunu belirten Tunç, “Tekerlekli sandalyesi bulunmadığı için okula gidemiyor. En kısa zamanda onun için de 1 adet tekerlekli sandalye temin ederek kendilerine teslim edeceğiz” diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.