Suriyeli kardeşler yaşam mücadelesi veriyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 15:51

Suriyeli kardeşler yaşam mücadelesi veriyor

Suriyeli kardeşler yaşam mücadelesi veriyor
Son Güncelleme :

18 Kasım 2016 - 8:18

Bu Haber 12 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde yaşayan Suriyeli Emine Hatip ve Abdulkadir Habbal çifti, kas erimesi hastası olan 4 çocuklarıyla yaşam mücadelesi veriyor.
Suriyeli Emine Hatip ve Abdulkadir Habbal çifti, kas erimesi hastası 24 -30 yaş arası olan 1’i kız 4 çocukları ile birlikte 4 yıl önce Reyhanlı İlçesi’ne sığındı. Bir taraftan parasızlık diğer taraftan hasta çocuklarıyla yaşam mücadelesi veren anne Emine Hatip, “Çocuklarımı sulu yiyeceklerle kendi ellerimle beslemek zorundayım. Bizim için çok zor oluyor. Ancak onlar bizim çocuklarımız. Kendi imkanları ile yemek yiyemiyorlar, hatta sulu yiyecek dışında yemek veremiyorum. Çünkü kas erimesi hastalığı nedeniyle oturamıyorlar ve yemeği çiğneyip yutamıyorlar, 4’üne yedirdiğim için her öğün yemeğin süresi yaklaşık 2 saat sürüyor” dedi.
Baba Abdulkadir Habbal, çocuklara Manar (30), Mustafa (28), Ahmet (27) ve Emced’in (24) yatalak hale geldiğini ve hayırseverlerin yardımına muhtaç olduklarını söyledi.
s

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.