Suriyeli Kız Çocuğundan 7 Gündür Haber Alınamıyor - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Ekim 2022 - 06:40

Suriyeli Kız Çocuğundan 7 Gündür Haber Alınamıyor

Suriyeli Kız Çocuğundan 7 Gündür Haber Alınamıyor
Son Güncelleme :

14 Mart 2015 - 11:00

Bu Haber 89 kez okunmuştur.
reklam

Kur’an kursuna gitmek için evden çıkan 14 yaşındaki Suriyeli kız çocuğundan 7 gündür haber alınamıyor.
Suriye’nin İdlib ilinden, 2,5 yıl önce geldikleri Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir evde yaşamlarını sürdüren Alahmad ailesinin 7 çocuğundan biri olan Dua Alahmad (14) geçtiğimiz pazar günü Kur’an kursuna gitmek için evden çıktı. Eylül ayı başından bu yana gittiği Kur’an kursundan tekrar eve dönmeyen Dua’yı ailesi her yerde aradı ancak izine rastlayamadı.
Durumu Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildiren baba Semir Alahmad (40), Dua’nın evden çıkarak kursa gittiğini ancak geri dönmediğini söyleyerek, “Mahallede aradık, kurs binasına da gittik. Ama bulamadık. Bir haftadır ortada yok. Aramadığımız yer kalmadı. Kaçırılmış olabileceğinden endişe ediyoruz” dedi.
Yaşamını simit satarak sürdüren Alahmad, hiç kimseyle bir sorunu olmadığını, ülkelerinde yaşanan iç savaş nedeniyle geldikleri Reyhanlı’da 2,5 yıldır yaşadıklarını belirterek, kızlarının bulunmasını istedi.
6 kız bir erkek çocuk annesi olduğunu söyleyen Anne Cumane Alahmad (31), gözyaşları içerisinde “Kızımızdan haber alamıyoruz. Perişan durumdayız. Allah rızası için kızımı gören olursa, haber versin. Artık dayanacak gücümüz kalmadı” diye konuştu.
IMG_5970IMG-20150313-WA0001IMG_5967IMG_5966

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.