Suriyeli Mühendisler temsilcilerini seçti « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 21:19

Suriyeli Mühendisler temsilcilerini seçti

Suriyeli Mühendisler temsilcilerini seçti
Son Güncelleme :

03 Kasım 2016 - 17:19

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde yaşayan Suriyeli mühendisler kendilerini temsil edecek yöneticilerini seçti.
Emir Otel’de yapılan seçime, çeşitli branşlarda 42 mühendis katıldı.
Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği organizasyonunda gerçekleşen seçimde mühendisler oy kullanarak temsilcilerini seçti. Başkanlığa Sibe Esvad’ın getirildiği seçimde Enes Cenan Başkan yardımcısı, Kieh Süleyman sekreter olurken üyeliklere Teğrid El Helvani, Muhammed Dihni, Yaser Şehadi, Hani Şevirdi getirildi.
Suriyelilere yönelik yapılan çalışmalardan söz eden Reyhanlı Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, 6 aylık süre için yapılan seçimde göreve getirilen yöneticilerin, mühendislerin sorun ve taleplerini dile getirebileceklerini söyledi. Yumuşak, “Reyhanlı’da 177 Suriyeli mühendis bulunuyor. Zaman içerisinde çeşitli sorun ve talepleri oluyor. Seçtikleri temsilciler aracılığı ile sorun ve taleplerini daha rahatlıkla aktarma imkanına sahip olacaklar. Bizde Dernek olarak tüm Suriyelilere destek veriyoruz” dedi.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.