Suriyeli öğrencilerden Çanakkale Zaferi kutlaması - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2022 - 08:56

Suriyeli öğrencilerden Çanakkale Zaferi kutlaması

Suriyeli öğrencilerden  Çanakkale Zaferi kutlaması
Son Güncelleme :

22 Mart 2019 - 9:22

Bu Haber 34 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’ndeki Yavuz Sultan Selim İlkokulunda eğitim öğretim gören Suriyeli öğrenciler Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümümü kutladı.
18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü programı kapsamında tamamı Suriyeli olan öğrencilerin eğitim gördüğü Yavuz Sultan Selim ilkokulundaki programa Kaymakam Fatih Çobanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Arslan, şube ve okul müdürleri ile veliler katıldı.
Okul Müdürü Ahmet Bilgili’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra Türk öğretmenleri eşliğinde hazırlanan Suriyeli öğrenciler, İstiklal Marşı, Çanakkale türkülerini, Çanakkale oratoryosunu Türkçe olarak seslendirdiler. Ellerinde Türk Bayrağı olan öğrenciler ayrıca, işaret dili ile Çanakkale ilgili türküleri dile getirdiler.
Katılanlar daha sonra da bir Suriyeli öğrenci tarafından hazırlanan Çanakkale temalı resim sergisini izlediler.

????????????????????????????????????

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.