Suriyeli Öğrencilere Mezuniyet Töreni Düzenlendi - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 08:52

Suriyeli Öğrencilere Mezuniyet Töreni Düzenlendi

Suriyeli Öğrencilere Mezuniyet Töreni Düzenlendi
Son Güncelleme :

16 Ağustos 2016 - 9:34

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde bulunan ve Malezya merkezli Muslim Care Geçici Eğitim Merkezi öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi.
Törende konuşan Muslim Care Geçici Eğitim Merkezi Müdürü Mahmud Hatip, Malezya halkının Türkiye’yi çok sevdiğini söyleyerek, Türkiye’de 15 Temmuz’daki darbe girişimine karşı olduklarını ve dost ülke Türkiye’nin her zaman anında olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malezya’ya gitmesini arzu ettiklerini ifade etti.
Eğitim merkezleri açarak Suriyelilerin eğitim ve öğretim almalarına destek sağladığı için Malezya’daki STK’lara teşekkür eden AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, 2011 yılından bugüne kadar bütün Suriyelilere yardımcı olduklarını belirterek, “Gerek 1 Kasım 2015 seçimlerinde sizlerin de hayır dualarınızı aldık. 15 Temmuz akşamı da bu milletin iradesine kastetmek isteyen zalimler bir askeri darbe girişiminde bulunmuştu. Ama çok şükür bu aziz millet tanka tüfeğe karşı kendini siper ederek hainlerin emellerine ulaşmalarına mani oldular. Burada yine evvela aziz milletimiz bu darbeye karşı gereken cevabı verirken aynı zamanda sizlerde olmak üzere gönül coğrafyamızda yer alan ümmetinde hayır duası arkamızdaydı.”
Daha sonra öğrencilerin hazırladıkları oyunların ardından başarı belgeleri ve ödülleri verildi.
(Haber Merkezi)
öğrenciler-ödül

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.