Suriyeli spor kulüpleri tek çatı altında toplandı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 06:48

Suriyeli spor kulüpleri tek çatı altında toplandı

Suriyeli spor kulüpleri tek çatı altında toplandı
Son Güncelleme :

06 Aralık 2016 - 8:35

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak, Suriyeli sporcuların bir çatı altında toplandıklarını söyledi.
Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği organizasyonunda yapılan toplantı ile Hatay’da yaşayan Suriyeli spor kulüpleri hem bir çatı altında toplandı ve hem de kendilerini temsil edecek yöneticilerini seçti.
Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak, derneğin Suriyelilere yönelik çalışmalarından söz ederek, “Suriyeli diğer meslek gruplarında olduğu gibi spor kulüpleri de bir çatı altında toplandı. Türk ve Suriyeli gençleri çeşitli spor dallarında ve çeşitli etkinliklerde bir araya getirerek dostluk ve kardeşlik bağlarını daha da geliştirmek için çalışmalar yapılacak. Bu amaçla Suriyeli sporcuları bir araya getirdik ve yapılan seçimle de yöneticilerini seçmelerini sağladık” dedi.
Emir Otel’de yapılan seçimde başkanlığa Ahmet Hac Yahya, başkan yardımcılığına Diyal El Hatib, sekreterliğe Samar Deyriyye seçildi, üyeliklere ise Abdullah El Anadani, Abdullah Hıdır, Barak Seflü, Mahmut Cibni, Abdulbasit Neyrebi ve Muhammed Gazi El Ömer getirildi.
(Haber Merkezi)
dsc_0022

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.