Suriyeli yetim çocuklar ‘Bir dikili ağacın olsun’ projesi kapsamında ağaç dikti « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 20:04

Suriyeli yetim çocuklar ‘Bir dikili ağacın olsun’ projesi kapsamında ağaç dikti

Suriyeli yetim çocuklar ‘Bir dikili ağacın olsun’ projesi kapsamında ağaç dikti
Son Güncelleme :

21 Kasım 2017 - 8:40

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’ndeki, İnsan Hak ve Hürriyetleri(İHH), İnsani Yardım Vakfı ve Katar Raf Kurumu işbirliği ile kurulan Yaşam Merkezi’ndeki Suriyeli yetim çocuklar ‘Bir dikili ağacın olsun’ projesi kapsamında ağaç dikti.
Yaşam Merkezi’ndeki etkinlikte yetim çocuklar önceden hazırlanan çukurlara konulan ağaçların dikimini gerçekleştirdi ve elleri ile de suladı. Törene İHH yetkililerinin yanı sıra İzcilik Federasyonu Hatay temsilcileri de katıldı.
Yaşam Merkezi’nde ağaç ekimi ile ilgili düzenlenen etkinlikte konuşan Yetim Vakfı Başkanı Mehmet Gülsatar, çocukların eğitim hayatı ve öğretim hayatını birlikte eş zamanlı götürmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Bu kapsamda ayda ortalama bir etkinlik düzenliyoruz. Buna bağlı olarak daha önce bahçemizdeki zeytinleri düzenlediğimiz etkinlikle topladık. Bu defa yaşam merkezinin yeşillenmesi için ‘Bir dikili ağacın olsun’ sloganı ile çocuklarımıza hem çevre bilincini aşılamak ve hem de bu ağaçların onların yiğit elleri ile toprakla buluşmasını sağlamak istedik” dedi.
Etkinlikte, 180 çınar, 100 meyve ağacı, 80 mavi selvi, 80 ıhlamur ağacı olmak üzere 440 ağaç dikildi.
DSC_0902
DSC_0911
DSC_0913

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.