Suriyeli yetimlere çocuk paketi dağıtımı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ekim 2021 - 01:35

Suriyeli yetimlere çocuk paketi dağıtımı

Suriyeli yetimlere çocuk paketi dağıtımı
Son Güncelleme :

11 Aralık 2018 - 10:05

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

İHH İnsani Yardım Vakfınca Reyhanlı ilçesinde yaşayan 500 Suriyeli yetime çocuk paketi dağıtıldı.
2011 yılında Suriye’de başlayan iç savaş nedeniyle anneleri ve akrabalarıyla birlikte Reyhanlı ilçesine iltica eden 500 Suriyeli yetim çocuğa İHH İnsani Yardım Vakfınca içinde boya kalemi, çocuk dergisi, şeker, kraker, bisküvi, kek, gofret ve çikolata bulunan çocuk paketi dağıtıldı.
İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, Reyhanlı’daki yetimlerin ihtiyaç duyduğu ürünleri içeren 500 adet çocuk paketi dağıttıklarını söyledi.
Tosun, “Yaklaşık 10 bin Suriyeli yetime her ay düzenli olarak eğitim, barınma ve sağlık alanında maddi destek sağlıyoruz. Bunun yanında hayata geçirmiş olduğumuz çeşitli etkinlik ve projelerle de yetimlerimizin yüzlerini güldürmek için çaba gösteriyoruz” dedi.
Reyhanlı’da bulunan 500 yetime çocuk paketi dağıttıklarını anlatan Tosun, “Reyhanlı ilçesindeki yetimhanelerimizde kalan 500 yetimimize çocuk paketi dağıttık. Paketlerin içerisinde diş fırçası, bisküvi, çikolatalı gofret, kek, kraker, şeker, çocuk dergisi ve boya kalemleri gibi çocukların seveceği çeşitli hediyeler bulunuyor” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.