Suriyeliler Bayram Tatiline Gidiyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 06:26

Suriyeliler Bayram Tatiline Gidiyor

Suriyeliler Bayram Tatiline Gidiyor
Son Güncelleme :

21 Ağustos 2017 - 20:58

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Suriyeliler, Kurban Bayramını ülkelerinde yakınları ile geçirmek için Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan çıkış yapmaya başladı.
Suriyeliler sabahın erken saatlerinde Cilvegözü Sınır Kapısı’na geldi. Jandarma ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri de geniş güvenlik önlemi aldı. Sıcaktan etkilenmemeleri için belirli mesafelerde çadırlar kuruldu. İzdiham yaşanmaması için görevlilerce sıraya girmeleri sağlanan Suriyeliler, Türkiye’de kaldıklarını belgeleyen yabancı tanıtma belgesini veya pasaportlarını gösterip kayıt yaptırdıktan sonra Suriye’ye geçiyor.
Ülkelerine giden Suriyelilerden Hacit Hamet, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’ye çok teşekkür ediyorum. Gümrük kapısına geldik. Birazdan ülkemize geçeceğiz” dedi.
Bir diğer Suriyeli ise, “Suriye’ye gidiyoruz. Annem ve babamla bayramlaşmaya gidiyorum. Bir yıldır Türkiye’de bulunuyordum. Kurban Bayramını bir ay ailemle geçireceğim” diye konuştu.
Ülkelerine giden Suriyeli ailelerin yanlarına aldıkları birkaç parça eşya ile çıkış yaptıkları görüldü. Geçen Ramazan Bayramı’nda ülkesine giden yaklaşık 120 bin Suriyeliden 35 bini Türkiye’ye geri döndü.
Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan Kurban Bayramı dönüşleri ise 31 Aralık Pazar gününe kadar yapılabilecek.
DSC_0008
DSC_0009

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.