Suriyeliler, bayramlaşmak için ülkelerine gidiyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

11 Nisan 2021 - 00:54

Suriyeliler, bayramlaşmak için ülkelerine gidiyor

Suriyeliler, bayramlaşmak için ülkelerine gidiyor
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2019 - 9:57

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Türkiye’de yaşayan Suriyeliler, yaklaşan Ramazan Bayramı için Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan ülkelerine gitmeye başladı.
Geçen yıl ilk defa kullanılan randevu sistemi ve barkodlu çıkışlar, bu sene de uygulanıyor. Hatay Valiliği Cilvegözü Mülki İdare Amirliği’nin ‘www.suriyeizin.com’ adresinden aldıkları barkodlu randevu belgesi, pasaport veya geçici koruma kimlik belgesi ile Reyhanlı’daki Cilvegözü Gümrük Kapısı’na gelen Suriyeliler, kontrollerin ardından çıkış yapıyor.
İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri tarafından izdiham olmaması için gerekli önlemlerin alındığı Cilvegözü’nde, Ramazan Bayramı dolayısıyla günde 3- 4 bin kişiye randevu veriliyor. Bayramlaşmaya giden Suriyelilerin çıkışları, 31 Mayıs’ta sona edecek, geri dönüşler ise bayramdan sonra başlayacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.