Suriyeliler Bayramlaşmak için ülkelerine gidiyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 03:03

Suriyeliler Bayramlaşmak için ülkelerine gidiyor

Suriyeliler Bayramlaşmak için ülkelerine gidiyor
Son Güncelleme :

30 Haziran 2016 - 12:26

Bu Haber 24 kez okunmuştur.
reklam

Ramazan Bayramını ülkelerinde, geride bıraktıkları yakınları ile geçirmek isteyen Suriyeliler Hatay’ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çıkış yapmaya başladı.
İç savaşın 6. yılında, Türkiye’de bulunan Suriyeliler, ülkelerindeki yakınlarını ziyaret edip bayramlaşmak için bugün Sabah saatlerinde Cilvegözü Sınır Kapısı’na geldi.
Önceki yıllarda yaşanan aşırı izdihamı önlemek amacıyla da Jandarma ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü tarafından geniş güvenlik önlemi alındı. Suriyelilerin, görevlilere Türkiye’de kaldıklarını belgeleyen yabancı tanıtma belgesini gösterip kayıt yaptırdıktan sonra Suriye’ye geçişlerine izin veriliyor.
Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çıkışlar bu sabah başladı. Bayramın ilk günü de devam edecek olan Suriyelilerin bayramlaşma ziyareti çıkışları 2 ve 3’üncü günleri yapılmayacak. Bayrama gidenlerin dönüşleri de 15 gün içerisinde tamamlanmış olacak.
DSC_0580DSC_0594DSC_0604DSC_0605

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.