SURİYELİLER EĞİTİM VE SAĞLIK KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Ocak 2022 - 05:13

SURİYELİLER EĞİTİM VE SAĞLIK KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

SURİYELİLER EĞİTİM VE SAĞLIK KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ
Son Güncelleme :

26 Ocak 2016 - 8:54

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’ndeki Suriyeli Kadınlar Komitesi ile (IRC) Uluslararası Kurtarma Komitesi’nin işbirliği ile düzenlenen seminerde Suriyeliler eğitim ve sağlık konusunda bilgilendirildi.
Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, ayda birkaç defa olmak üzere düzenlenen seminerlerde Suriyelilerin yaşadıkları sorunların konuşulduğunu söyleyerek, alınan taleplerin ilgili makamlara iletileceğini belirtti. Yumuşak, “Eğitim ile ilgili olarak ilçede 10 geçici eğitim merkezi yapılacak. Ayrıca bir sağlık polikliniği açılacak. Suriyeliler polikliniğin yanı sıra hastane ve acil sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam edecek” dedi.
Reyhanlı’da Emir Otel’de düzenlenen ve Suriyelilerin eğitim ve sağlık konusundaki sorunlarının konuşulduğu seminere Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkan Hüseyin Yumuşak, yardımcısı Dr. Abdulhamit Tahhan, Suriyeli kadınlar komitesi üyeleri katıldı.
(Haber Merkezi)
DSC_0161DSC_0167

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.