Suriyeliler için 3 Göçmen Sağlığı Merkezi daha açılacak « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 05:15

Suriyeliler için 3 Göçmen Sağlığı Merkezi daha açılacak

Suriyeliler için 3 Göçmen Sağlığı Merkezi daha açılacak
Son Güncelleme :

24 Şubat 2017 - 7:47

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’ne, Suriyelilerin sağlık hizmeti alması için 3 Göçmen Sağlığı Merkezi daha açılacak.
İlki geçtiğimiz gün hizmete giren Göçmen Sağlığı Merkezi’nden sonra 3 tane daha açılması için çalışmaların sürdüğünü söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, sağlık merkezlerinin iç donanımlarını Suriyeli derneklerin karşılayacağını bununla ilgili Suriyeli derneklerle görüşmelerinin devam ettiğini belirtti.
Güncellenen bilgilerle Reyhanlı’da 108 bin Suriyelinin yaşadığını aktaran Yumuşak, “Reyhanlı Devlet Hastanesi’nin hasta yükünün azaltılması amacıyla başlatılan projede 3 sağlık merkezi daha açılacak. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Hatay’da toplam 26 olacak Göçmen Sağlığı Merkezi’nden 4’ü Reyhanlı’da olacak. Şuanda Türk doktor ve personeli tarafından sağlık hizmeti veriliyor. İlerleyen günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından verilen eğitimi tamamlayan Suriyeli doktor ve hemşire ile ebeler görev yapacak. Reyhanlı’da Suriyeli 24 doktor, ebe ve hemşire görevlendirilecek ve personel ücretini Avrupa Birliği’nden (AB) alacak”dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.