SURİYELİLER İÇİN KONTEYNER KENT YAPILACAK « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 17:55

SURİYELİLER İÇİN KONTEYNER KENT YAPILACAK

SURİYELİLER İÇİN KONTEYNER KENT YAPILACAK
Son Güncelleme :

19 Ocak 2016 - 9:04

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Ülkelerindeki iş savaş nedeniyle Reyhanlı ilçesine yerleşen ve olumsuz şartlarda yaşamını sürdüren Suriyeliler için konteyner kent yapılacak.
Suriyeliler için Reyhanlı’ya bağlı Suluköy Mahallesi’nde Maliye’ye ait 100 dekarlık alana bin ev bulunan konteyner kent yapılacak. İlçede ambar, depo, çadır, inşaat gibi yerlerde yaşayan Suriyelilerin buraya taşınması planlanıyor.
AFAD, Hatay Valiliği ve Reyhanlı Belediyesi işbirliği ile Suluköy Mahallesi’nde yapımına karar verilen konteyner kente yerleşecek olan Suriyeliler’in tespitinin yapıldığını belirten Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, bölgede bulunan ve daha önce tarım işçileri için yapılan 108 konteyner ev dahil olmak üzere toplam bin ev yapılacağını söyledi.
Şanverdi, “Reyhanlı Belediyesi olarak çalışma başlattık. İlçemizdeki Suriyeli misafirlerimizin nerede yaşadıklarını tespit etmeye çalıştık. Özellikle çadırda, inşaatlarda ve bodrumda yaşayan 6 bin civarında Suriyeli ailelerin isimlerini ve adreslerini tespit ederek konuyu valimize ilettik. Bu durumda mağdur olan misafirlerimizle ilgili valimiz çalışma başlattı. AFAD İl Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı Suluköy Mahallesi mevkisine konteyner kent yapılacak. 5-6 bin civarında mağdur olan Suriyeli misafirlerimizi taşımayı düşünüyoruz. Çünkü bu insanlar mağdurlar, kış ve soğukta sıkıntı çekiyorlar. Biz Suriyeli misafirlerimizi inşallah AFAD, Valilik ve Reyhanlı Belediyesi olarak ortaklaşa çalışma yaparak insanca yaşamaları için konteyner kente taşımayı düşünüyoruz” dedi.
Konteyner kentte ayrıca poliklinik, cami, oyun parkları, güvenlik, okul, alt yapı, ısınma ve çok amaçlı salonlar da yer alacak.
(Haber Merkezi)
başkanDSC_0090DSC_0103DSC_0094

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.