Suriyelilerden Hayata Destek Derneği’ne teşekkür plaketi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Ekim 2021 - 18:56

Suriyelilerden Hayata Destek Derneği’ne teşekkür plaketi

Suriyelilerden Hayata Destek Derneği’ne teşekkür plaketi
Son Güncelleme :

29 Aralık 2016 - 16:21

Bu Haber 38 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’ndeki Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, Suriyelilere verdikleri destek nedeniyle Hayata Destek İnsani Yardım Derneği Saha Koordinatörü Taylan Cengiz’e teşekkür plaketi verdi.
Cengiz, beraberinde Proje Yöneticisi Levent Baydil ile ziyaret ettiği Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı ve Reyhanlı Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak ve Dernek Müdürü Dr. Muhammed Mansor Altraş’a, Suriyelilere yönelik iş sahaları, Türkçe ve meslek eğitimleri ile gelir getirici proje üzerinde çalıştıklarını anlattı. Bu arada ilçede yaşayan Suriyelilere 5 Milyon Lira tutarında gıda ve insani yardım dağıttıklarını ifade etti.
Başkan Yumuşak ise, Hayata Destek İnsani Yardım Derneği’nin çalışmalarından memnun olduklarını ifade etti. Günü birlik yardımdan çok kalıcı çözümlerle Suriyelilere ekonomik destek sağlanmasının daha yararlı olacağını söyleyen Yumuşak, “Dernek olarak Suriyelilere 5 Milyon Liralık yardım yapıldı. Malzemeler Reyhanlı esnafından sağlandığı için piyasada da önemli hareketlilik oldu. Bundan sonraki çalışmalarınıza da her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
Yumuşak daha sonra Dernek Saha Koordinatörü Taylan Cengiz’e teşekkür plaketi verdi.
Hayata Destek Derneği Saha Koordinatörü Taylan Cengiz daha sonra, kısa süre önce Suriyelilere yaptıkları yardımlarda fiziki destek sağlayan Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’ye teşekkür ederek plaket verdi.
bl

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.