Suriyelilerin bayram dönüşleri başladı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Eylül 2022 - 05:00

Suriyelilerin bayram dönüşleri başladı

Suriyelilerin bayram dönüşleri başladı
Son Güncelleme :

19 Haziran 2018 - 9:08

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Ramazan Bayramı’nı geçirmek için Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelerek Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan ülkelerine geçiş yapan Suriyelilerin dönüşleri başladı.
Cilvegözü Gümrük Kapısı’na gelen Suriyeli ailelerin parmak izi kontrolünün yanı sıra Türkiye’ye girişleri, pasaport, ön kayıt belgesi ve geçici koruma kimlik kartı/yabancı tanıtma kartıyla yapılıyor.
Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından güvenlik tedbirlerinin alındığı Cilvegözü Gümrük Kapısı’nda polis, jandarma ve gümrük muhafaza görevlileri, kimlik belgesi ve bavul kontrollerini yapıyor.
21 Mayıs’tan bu yana 83 bin kişi Suriye tarafına geçmişti. Suriyelilerin tekrar Türkiye’ye dönüşleri ise dün başladı. Bayrama gidenlerin 15 Eylül 2018 tarihine kadar Türkiye’ye dönmüş olmaları gerekiyor.

????????????????????????????????????

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.