Suriyelilerin Geçici Sağlık Merkezi Hastane Gibi Hizmet Veriyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Temmuz 2021 - 17:31

Suriyelilerin Geçici Sağlık Merkezi Hastane Gibi Hizmet Veriyor

Suriyelilerin Geçici Sağlık Merkezi Hastane Gibi Hizmet Veriyor
Son Güncelleme :

26 Şubat 2016 - 12:18

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde faaliyet gösteren ve Suriyelilerin görev yaptığı Geçici Sağlık Merkezi, bir hastane gibi hizmet veriyor.
Merkez Müdürü Ziyad Yasin, doktor ve sağlık personeli ile günde 400 Suriyeli hastaya sağlık hizmeti verdiklerini söyledi. Kuveyt merkezli Sağlık Hizmeti Derneği tarafından 2.5 yıl önce İl Sağlık Müdürlüğü’nün onayı ile açılan Geçici Sağlık Merkezi, kentte yaşayan Suriyelilere hizmet veriyor. Hastane gibi çalışan merkezde laboratuvar ve eczane de bulunuyor. Ziyad Yasin, kadın, çocuk, dahiliye, kulak burun boğaz, ortopedi, kardiyoloji ile acil sağlık hizmetlerinde toplam 9 doktor ve 34 sağlık personeliyle sağlık hizmeti verdiklerini söyledi. Doktor ve sağlık personelinin gönüllü olarak çalıştığını ifade eden Yasin, şunları söyledi: “Sağlık Müdürlüğü’nden aldığımız izinle vatandaşlarımıza düzenli sağlık hizmeti veriyoruz. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri zaman zaman denetimde yapıyorlar. Merkezimizde görevli uzman doktorlarımız günde 400 hastaya sağlık hizmeti veriyoruz. Bize bu imkanları sağlayan Türkiye’ye de teşekkür ediyoruz. Doktorların yazdığı reçetede yazılı ilaçlar da merkezimiz de bulunan eczaneden ücretsiz olarak veriliyor. Merkezimiz de hasta takibi de yapılmakta ve Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne sevk edilmesi gereken bir hasta olduğunda 112’yi arayıp ambulans istiyoruz.”
HASTANENİN YÜKÜNÜ HAFİFLETİYORUZ
Hastanede görev yapan doktorlar ise amaçlarının kendi vatandaşlarına hizmet etmek olduğunu söyledi.
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Muhammed Sellum ve Cilt Uzmanı Dr. Yusuf Şeyhni, “Doktorlar olarak vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmeti vermek için gerekli çabayı gösteriyoruz. Hepimiz gönüllü olarak çalışıyoruz. Ayrıca bizim burada hastalara bakmamız Reyhanlı Devlet Hastanesi’nin de yükünü hafifletiyor” diye konuştu.
(Haber Merkezi)
13119

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.