“SURİYELİLERİN GÜVENLİ ŞEKİLDE ÜLKELERİNE DÖNMESİNDEN YANAYIZ” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 23:25

“SURİYELİLERİN GÜVENLİ ŞEKİLDE ÜLKELERİNE DÖNMESİNDEN YANAYIZ”

“SURİYELİLERİN GÜVENLİ ŞEKİLDE ÜLKELERİNE DÖNMESİNDEN YANAYIZ”
Son Güncelleme :

08 Nisan 2021 - 16:50

Bu Haber 22 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Lütfü Savaş Hatay’da yaşayan Suriyelilerin savaş sonrasında güvenli bir şekilde ülkelerine gönderilmesi gerektiğini açıkladı.
Savaş yaptığı açıklamada; “Bizim insanlarımızın rahat ve huzurlu yaşamasını istiyoruz. Suriye’den gelen kardeşlerimiz de rahat ve huzurlu yaşasın. Biz Suriye’de bütünlük istiyoruz. Suriye sınırlarının tek olmasını istiyoruz. Ve Suriye’de huzur olduktan sonra güvenli bir şekilde gelen misafirlerimizin kendi coğrafyasına geri gönderilmesinden yanayız. Tabi ki darda düşen insanlara bakalım ve onların buradaki barınmasını, sağlık giderleri gibi birçok konuda zaten biz, çeşitli kuruluşlar ve hükümet destek veriyor ve bakıyor. Ama şu var ki doğurganlık konusunda çok popülasyonu hızlı bir şekilde artan Suriye nüfusu var. Burada doğanlar ile beraber 4 milyona yaklaşmışlardır.Hesaplamamıza göre 12-13 yılda bizim nüfusumuzla Suriye’den gelenlerin nüfusu eşitleniyor. Bir de bunlara oy kullanma hakkı ve vatandaşlık hakkı verdiğinizde bizim çocuklarımız öz yurdunda garip olacaklar” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.