Suriye’ye 2 bin kişilik mescid « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 15:12

Suriye’ye 2 bin kişilik mescid

Suriye’ye 2 bin kişilik mescid
Son Güncelleme :

05 Aralık 2017 - 8:53

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’nin İdlib kenti kırsalındaki Atme kasabasında Fetih-Der ve Musab bin Umeyr Derneği tarafından 2 bin kişinin ibadet edebileceği bir mescid inşa edildi.
Suriye’de 7 yıldır devam eden iç savaşın normalleşme evreleri neticesinde uçuşa yasak bölge olarak ilan edilen İdlib kenti kırsalındaki Atme köyünde Fetih-Der ve Musab bin Umeyr Derneği ortaklığıyla 2 bin kişinin ibadet edebileceği bir mescid inşa edildi.
Musab bin Umeyr Derneği ve Fetih-Der yetkililerinin yanı sıra bölge halkının da katılımıyla açılış töreni düzenlendi.
Açılış töreninde konuşan Musab bin Umeyr Derneği Onursal Başkanı Abdulmetin Balkanlıoğlu, ‘’Suriye’deki müslüman kardeşlerimizin ibadet edebilecekleri bir mescid inşa ettik. Bu projeyi Fetih-Der ile birlikte tamamladık. Çok şükür bugün bu projede artık sona geldiğimizi görüyoruz. Mescidimizin inşa süresinde bize destek olan tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz.’’ diye konuştu.
Mescidin bölge halkının kullanımına açılacağını söyleyen Fetih-Der Başkanı Yılmaz Bulat, ‘’Atme bölgesinde çadır kentlerde mescid alanları bulunmuyor. İnsanlar toplu halde ibadet edebilmek için daha uzak ve merkezi yerlere gitmek zorunda kalıyorlar. Bu nedenle bölge halkının kullanımı için Atme’ye bir mescid inşa etmeye karar verdik. Bu projede Musab bin Umeyr Derneği’de bize destek oldu. Başta proje ortağımız Musab bin Umeyr Derneği’ne ve tüm bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.’’ dedi.
Bulat, Suriye’ye yönelik kalıcı projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
WhatsApp Image 2017-12-03 at 12.50.25
WhatsApp Image 2017-12-03 at 12.50.24 (1)
WhatsApp Image 2017-12-03 at 12.50.25 (1)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.