Suriye’ye yardım « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 00:52

Suriye’ye yardım

Suriye’ye yardım
Son Güncelleme :

14 Haziran 2014 - 14:11

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

SANYO DIGITAL CAMERAYardımeli Dernegi Hatay İl Temsilciliği olarak Suriyedeki iç savaştan dolayı insani yardım çalışmalarımızın yoğun olmasından dolayı İSKENDERUN YARDIMELİ İLÇE TEMSİLCİLİĞİMİZİ açmış bulunmaktayız.  Zira Hatay İlimizde 350 bin Suriyeli aile mevcuttur. 36 Belde ve Köy olmak üzere 7 ilçede Toplam Yardımelimiz 200 bin aileye ulaşmıştır. Yoğun tempomuzu dahada hızlı bir şekilde daha çok ailemize ulaşabilmemiz için İskenderun İlçe Temsilciliğimizin dışında Reyhanlı, Kırıkhan, Altınözü, Yayladağı gibi ilçelerimizdede Temsilciliklerimizi hızlandıracağız. Hatay İL TEMSİLCİLİĞİMİZİN yaptığı son üç aylık çalışmalarımızdan;

Geçtiğimiz kış döneminde çeşitli illerden gelen tekstil firmalarından ve hayırsahiplerinden

50 bin parça kışlık giysi

10 bin battaniye

50 tekerlekli sandalye,

10 tır gıda gıda maddeleri

140 ton 25 kg’lık ve 50 Kğ’lık Ekmeklik Un,

 5000 paket çocuk bezleri, 4 ton  temizlik malzemelerini suriye sınır ötesine gönderdiğimiz gibi, Hatay ili’ne yerleşen 350 bin Suriyeli ailelerden sınır köylerine yerleşen mülteci ailellere dağıtımlarımızı gerçekleştirmenin gönül huzuruyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Ayrıca Haziran ayı içerisinde ingiltereden gelen bir hayır kurumundan gelen 31 tam teşekküllü ambulans, 1 mobil ve gezici hastahane ( günlük 150 hastaya müdahale edebilmektedir.)

Kalıcı Yardım çalışmalarımızdan Eğitim Seferberliğimize de hızlı bir şekilde başlamış bulunmaktayız. Suriyeli Mülteci ailelerin çocuklarının Savaş psikolojilerini, sendromunu yenebilmeleri, yaşadıkları yerleşik hayata adaptasyonlarını sağlama amacıyla, eğitimlerindende geri kalmamaları dolayısıyla Reyhanlıda 2 eğitim merkezi, Kumlu İlçesinde 1 Eğitim merkezi çalışmalarımdan REHABİLİTASYON EĞİTİM ÖĞRENİM MERKEZİ’nde  toplam Suriyeli Gönüllü üç eğitim merkezimizde 87 gönüllü Branş öğretmenlerle birlikte 1818 suriyeli çocuklarımıza eğitim  hizmeti vermekteyiz. Bu  1818 çocuklarımıza Giyim yardımlarımızla birlikte, öğretmenlerimize de pardesü ve gömlek gibi bol miktarda giyim malzemelerini dağıttık. Öğretmenlerimizin gönüllü olmasından dolayı Yardımeli Dernegimizin aracı olduğu VEREN EL ile ALAN ELİ birleştirmek üzere insanları kaynaştırıcı projelerimizden KARDEŞ AİLE PROJESİ ile bu öğretmenlerimizi KARDEŞ AİLE KAPSAMINDA bağışçı hayırsahibi ailelerimiz olan VEREN ELİ  ALAN EL olan öğretmenlerimizle kaynaştırarak ayda KARDEŞ AİLE MİKTARIMIZ OLAN 200 TL  ve Aylık Gıda ve temizlik malzemelerimizi hizmetlerine sunmaktayız.

Yardımeli Dernegimizin Hatay İl Temsilciliği olarak Önümüz Ramazan Ayı olmasından dolayı, Ramazan çalışmalarımız devam etmektedir. İnşaallah üç yıldır farklı hizmet anlayışımızla GIDA Kolilerimizin dışında, Bazı ailelerimizin etkilenmemeleri ve rencide olmaları için İçerisinde 1 aylık gıdaları yetecek şekilde AYLIK LİMİT olmak üzere KUMANYA KARTLARI’mızı dağıtacağız.

 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.