Suudi Arabistan’dan Suriye’ye Ramazan yardımı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 17:39

Suudi Arabistan’dan Suriye’ye Ramazan yardımı

Suudi Arabistan’dan Suriye’ye Ramazan yardımı
Son Güncelleme :

09 Haziran 2017 - 8:51

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’deki iç karışıklığın başladığı ilk günden bu yana insani yardım çalışmalarını aktif bir şekilde sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, yurt dışı partner kurumlarının da katkılarıyla her geçen gün daha fazla Suriyeli mazluma ulaşıyor.
Özellikle Ramazan ayının gelmesiyle Suriye çalışmalarını yoğunlaştıran İHH, son olarak Suudi Arabistan merkezli Kral Selman Vakfı tarafından gönderilen yardım malzemelerini, çadır kentlerde ve enkaz bölgelerinde hayata tutunmaya çalışan ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere dağıttı.
İHH Suriye Çalışmaları Koordinatörü Erhan Yemelek, Suriye’de yıllardır masum sivillerin katledildiğini belirterek, “İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Suriye’de olayların başladığı ilk günden itibaren aktif bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ramazan ayı bilindiği üzere rahmet ve bereket ayıdır. Bu amaçla bu senede Ramazan ayını Suriyeli mazlum kardeşlerimizle geçiriyoruz” dedi.
Yurt dışında bulunan yardım teşkilatlarıyla da koordineli çalıştıklarını belirten Yemelek, “Son olarak Suudi Arabistan merkezli Kral Selman Kurumu ile vakfımız arasında imzalanan protokol gereğince Suriyeli mazlumlara gönderilen Ramazan yardımlarının dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Tüm giderleri Kral Selman Kurumu tarafından karşılanan 62 bin adet iftar kumanyasını daha önceden ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen İdlib, Hama ve Halep kırsalındaki ailelere ulaştırıyoruz. Bunun yanında yine Kral Selman Kurumunun maddi destekleriyle muhasara altındaki Guta bölgesinde her gün 4 bin kişinin iftarını yapmasına vesile oluyoruz” diye konuştu.
Ramazan ayında Suriyeli çocukların yüzlerinde bir tebessüm oluşturmaya gayret ettiklerini söyleyen Yemelek, Kral Selman Vakfına teşekkür etti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.