Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 10:05

Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı

Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı
Son Güncelleme :

21 Nisan 2017 - 8:20

Bu Haber 97 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi’nde öğrencilerinin hazırladığı 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı sergisi açıldı.
Öğrenciler tarafından proje yönetmeni fizik öğretmeni Ali Sarı’nın idaresinde hazırlanan toplam 12 eser Reyhanlı Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi salonunda sergilendi.
Öğrencilerden Cuma Şanverdi, Suriyelileri konu aldığı projesinde, Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin yaşantı ve eğitimlerinin daha iyi seviyeye çıkmasını işlediğini söyledi. Öğrenci Özge Bağlan, ‘bir damla bin umut’ adlı projesi ile kan bağışını konu aldığını söyleyerek, “İnsanlar kulaktan dolma bilgilerden dolayı bilinçsiz şekilde kan bağışı yapmıyorlar. Bu proje ile insanları bilinçlendirerek kan bağışı yapmalarını anlatıyoruz” dedi.
İlçenin tek piknik alanı olan Yenişehir gölünü projelendiren Tuba Uçar ise, gölün ve çevresinin yeniden canlandırılması ile temizlenmesini konu aldığını söyledi. Uçar, göl çevresindeki okaliptüs ağaçlarının başka amaçla değerlendirilerek su seviyesinin artmasını anlattıklarını ifade etti.
Açılışa katılan ve projeler hakkında öğrencilerden bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Tünek, sergide yer alan eserlerle ilgili emeği geçenlere teşekkür ederek başarılar diledi.
2

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.