TAYVAN BÜYÜKELÇİLİĞİ 4 ÜNİTEYİ REYHANLI BELEDİYESİNE BAĞIŞLADI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Şubat 2024 - 17:13

TAYVAN BÜYÜKELÇİLİĞİ 4 ÜNİTEYİ REYHANLI BELEDİYESİNE BAĞIŞLADI

TAYVAN BÜYÜKELÇİLİĞİ 4 ÜNİTEYİ REYHANLI BELEDİYESİNE BAĞIŞLADI
Son Güncelleme :

14 Eylül 2023 - 17:41

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde bulunan tayvan Kültür merkezi dört üniteye Reyhanlı belediyesine tahsis etti.
Tayvan Büyükelçiliğinin yaptırmış olduğu üniteler Tayvan Ekonomi ve Kültür Misyonu Ankara Temsilcisi (Büyükelçi) Volkan Chih-Yang Huang, tarafından, Reyhanlı belediyesine bağış yaptı.
Reyhanlı belediye başkanı Mehmet Hacıoğlu’na törenle teslim edildi.
Törende konuşma yapan Tayvan büyükelçisi Volkan Chih-Yang, HUANG konuşmasında: “Ünitelerin yapım aşamasından hizmet aşamasına kadar çalışmaları bizzat yerinde takip ettik. Şu an son aşaması ve burada kadınlarımıza hizmet etmekde. Merkezde herşey yerli yerine oturmuş. Daha önemli organizasyonlarla çalışmalarımız Reyhanlı belediyesi ile devam edecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Daha sonra konuşma yapan Reyhanlı belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, “Tayvan hükümetine bu projeyi Reyhanlı’ya kazandırdığı için Teşekkürler ederim. Proje ilçemize farklı bir Boyut kazandırdı. Bu proje içerisinde kadın derneklerimiz kooperatiflerimiz ayrı ayrı sanatlar icra edeceklerdir. Unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızı tekrar yaşama geçirmek kadınlarımıza ekonomik sosyal hayata kazandırmak bizim için ayrı bir mutluluk . Bu çalışmada emeği geçek her kese teşekkür ediyorum” dedi.
Tören esnasında Ptt binasının tadilatı nedeniyle hizmetlerini Tayvan Kültür merkezinde veren Reyhanlı Ptt müdürü Abdülkadir İri çiçek sunumunda bulunarak teşekkür etti.
Ünitenin birimlerini ayrı ayrı gezen Tayvan büyükelçisi Volkan Chih-Yang, HUANG, “Kadınların sosyal uyum çalışmasında el sanatları resim sanat deri işlemeciliği gibi alanlarda faaliyet göstermekte sadece kurs niteliği olmayan merkez Suriye’den gelen konukların çocuklarına da eğitim amaçlı destek çalışmaları da yapmakta sosyal uyum kapsamında yapılan bu çalışma Türkçe İngilizce Arapça ve resim konusunda çok kurslar vermekte ayrıca spor aktivitesi çalışmalarında da bulunan merkez futbol basketbol ve masa tenisi kurslarına da devam etmekte çocukların ve yetişkinlerin talep ettikleri Kur’an kursları da deneyimli hocalarımızacıları tarafından uyum çalışması kapsamında merkezde devam etmekte kısa bir zaman sonra açılışı yapılan açılışı yapılacak merkezin Reyhanlılı vatandaşlara Suriye’den gelen konuklara hizmet edecek tören esnasında bulunamayan Kültür merkezi koordinatörü PR.DR. CHİU CHEN YU yurtdışından mesaj yollayarak Törene katıldı belirli tarihlerde yurtdışına giderek merkez için çalışmalar yapan merkez koordinatörü. çalışmalarımız son hızıyla devam ettiğini bir yandan da sosyal uyum çalışmalarıda devam etmektedir. Kısa zaman sonra resmi bir şekilde kültür merkezimiz hizmetlerine hizmet katarak devam edecektir. Bize Destek veren Tayvan Ekonomi ve Kültür Misyonu Ankara Temsilcisi (Büyükelçi) Volkan Chih-Yang Huang, ve Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu’na Teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.