Tayvan Hükümeti Suriyelilere Okul Yaptırıyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 18:25

Tayvan Hükümeti Suriyelilere Okul Yaptırıyor

Tayvan Hükümeti Suriyelilere Okul Yaptırıyor
Son Güncelleme :

26 Ocak 2016 - 8:49

Bu Haber 21 kez okunmuştur.
reklam

Tayvan Hükümeti, Reyhanlı ilçesinde Suriyeli öğrenciler için okul yaptırıyor. Beraberinde eşi Nadya May ve sekreteri Emel F.I. Chu olmak üzere Reyhanlı’ya gelen Tayvan Hükümeti temsilcisi Yaser Tai-hsiang Cheng, Bahçelievler mahallesinde inşaatına başlanılan ve finansmanı Tayvan Hükümeti tarafından karşılanan geçici eğitim merkezi inşaatını inceledi.
Kaymakam Tuncay Dursun, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Karasu, Emniyet Müdürü Mustafa Özkan’ın eşlik ettiği Cheng, “Türkiye’deki Suriyeli misafirlerle ilgileniyoruz. Bu nedenle Reyhanlı’ya geldim. Çünkü Tayvan Hükümeti olarak inanıyoruz ki çocukların geleceği için eğitim öğretim çok önemlidir. Tayvan Hükümeti olarak Suriye konusunda Türkiye ile beraber çalışacağız” dedi.
Cheng daha sonra Al Salam Okulunu ziyaret etti. Burada, Türkçe ve Arapça konuşan öğrencilerle sohbet eden Cheng, çiçek ve yörelerine has koro ile karşılandı. Cheng, sınıflarda da incelemelerde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Tayvan Hükümeti tarafından yaptırılan 24 derslik betonarme okulun Haziran ayında tamamlanacağını ve Al Salam Geçici Eğitim Merkezinde eğitim gören 1600 öğrenciye tahsis edileceğini söyledi.
(Haber Merkezi)
DSC_0137DSC_0148DSC_0139DSC_0152

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.