Tayvan Hükümeti’nden Reyhanlı’da Muhtaç Ailelere Destek - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

20 Mayıs 2024 - 12:42

Tayvan Hükümeti’nden Reyhanlı’da Muhtaç Ailelere Destek

Tayvan Hükümeti’nden Reyhanlı’da Muhtaç Ailelere Destek
Son Güncelleme :

01 Aralık 2022 - 19:18

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Son dönemlerde Yardımların adresi haline gelen, “Mülteci Sadece sınırda Yaşayan Ülkelerin değil Bütün Dünyanın Sorunudur” Sloganıyla insanlara yardım elini uzatan Tayvan Hükümeti, Asya’nın yükselen ekonomilerinden biri olarak gösteriliyor. Refah seviyesinin oldukça yüksek olduğu ada ülkesi ihracattaki başarısı ile öne çıkıyor. Tayvan, dünyanın en büyük 21’inci ekonomisi olması kadar stratejik önemiyle de dikkati çekiyor.
23,2 milyonluk nüfuslu modern Tayvan, yüksek sanayileşme, kentleşme ve eğitim düzeyiyle dünyanın en gelişmiş bölgelerinden biri. 1960’lardan itibaren kaydettiği hızlı kalkınmayla “Asya kaplanları” olarak adlandırılan yükselen ekonomiler arasında anılan Ada, 841 milyarı aşan gayrisafi yurt içi hasılası (GSYH) ile “dünyanın en büyük 21. ekonomisi konumunda bulunuyor.
Tayvan Hükümeti, dünyanın çeşitli ülkelerinde mültecilere insani yardım örgütleri aracılığıyla bağış ve yardımlarda bulunuyor. Türkiye’de farklı şehirlerde Suriyeli Mültecilere, farklı imkanlar sunan Tayvan Hükümeti bu kez de Hatay’ da Kızılay aracılığıyla 40 ton pirinç yardımında bulundu.
Reyhanlı’da bulunan 200 Kişilik Hamza Hürol Yetim Yurdun’a yapılan bağış Töreninde, Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Temsilci Volkan Chih-YangHUANG, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu. Alper Ulucan, Kızılay Uluslararası, Program Operasyon Direktörü Fatih Kökcan, Kızılay Suriye İnsani Yardım Alan Koordinatörü Kadir Kemaloğlu, Kızılay İl Ekip Yöneticisi ve yardıma muhtaç aileler ve çocukların katıldığı, programda Reyhanlı belediye başkanı Mehmet Hacıoğlu, misafirleri selamladıktan sonra duygularını şöyle dile getirdi; “Reyhanlı‘da bulunan Suriyeli vatandaşlar bizim misafirlerimiz onlara her türlü yardımı her zaman yapacağız her türlü destekte yanlarında olacağız bu vesileyle Kızılay’a ve Tayvan Hükümetine teşekkür ederim. dedi.
Daha sonra Kızılay yetkilisi Alper Ulucan misafirleri selamladıktan sonra; “Tayvan Hükümeti’nin sürekli olarak yardıma muhtaç insanlara destek çalışmaları olduğunu, Bizleri yalnız bırakmadıkları için bu vesileyle kendilerinin bu nazik davranışlarından dolayı teşekkür ederim. dedi.
Taipei Ekonomi Kültür Misyonu temsilcisi Volkan Chih -Yang HUANG misafirleri selamladıktan sonra konuşmasında şunları söyledi; “Bugün Reyhanlı ilçesinde ihtiyaç sahibi insanlara pirinç yardımında bulunmaktayız çok mutluyum bağışta bulunduğumuz ailelerin hepsinin Suriyeli olduğunu Öğrendim. Biliyorsunuz Tayvan buradan 8000 km uzakta, Türkiye’de milyonlarca mülteci var bizim kalbimiz buradaki mültecilerin yanında. Tayvan Hükümeti Hatay ve Adana’da birkaç kez daha pirinç bağışı yardımında bulunmuştur. Bir kez daha Tayvan hükümeti Adana ve Hatay’da bulunan yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi mültecilere 40 ton pirinç yardımın daha bulunmaya karar verdi. Bu yardımı yaparken de insani Yardım Kurumu olan Türk Kızılay’ıyla beraber hareket etmeye karar verdik. 40 ton pirinç yardımında bulunmak üzere buradayız. Bu yapılan yardımın çok büyük bir miktar yardım olmadığını biliyorum ama bu Tayvan Hükümeti’nin sizin yanınızda olduğunun bir göstergesidir. Biliyorsunuz Tayvan Hükümeti Reyhanlı’da bulunan Suriyeli mülteci olarak yardım etmek, kurslar Açmak uyum çalışmasına katkı vermek amacıyla Kadın ve çocukların aktivitelerde bulunmaları için, bir Tayvan kültür merkezi kurdu. Tayvan hükümeti uzun zamandır her türlü bağış ve yardımlar yapmaktadır. Kızılay’la koordineli olarak çalışmaktayız Bu yardım Organizasyonunda bizlere destek veren Kızılay’a ve Ahmet Yıldırım’a teşekkür ederiz umarız bu yardımı alan ihtiyaç sahibi mülteci dostlarımız Tayvan halkının sevgisini derinden hisseder. Allah hepinizden razı olsun” dedi.
Daha sonra Ailelere pirinçler dağıtılırken, çocuklarda unutulmadı, onlara da oyuncak dağıtımı yapıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.