TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2024 - 01:31

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR
Son Güncelleme :

08 Aralık 2022 - 12:39

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Taipei Ekonomi Kültür Misyonu Temsilcisi Volkan Chih Yang HUANG Reyhanlı ilçesinde Yapımı süren Tayvan Kültür Merkezinde bir dizi İncelemelerde bulundu.
Farklı mimarisi, Teknik Donanımı, birçok organizasyona da ev sahipliği yapan Merkez, Suriyeli mülteciler ve Reyhanlı halkının özlemini duyduğu, birçok sanatsal ve kültürel faaliyete ev sahipliği yapacak ayrıca Sosyal uyum çerçevesinde Kadınlara Kurslar sağlayarak, daha sosyal bir Alan oluşturmayı hedefliyor.
İÇİNDE YOK YOK TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR
Çocuklarında Sanat Spor Aktivitelerini de gerçekleştiren Merkez, Spor Sahası, Resim tiyatro Atölyeleri ve İdari birimler ve fuaye alanlarının yanı sıra sanat atölyesi, teknik kütüphane, Yabancı dil bilim eğitim sınıfı, görsel sanatlar sınıfı ve derslik olacak. Yetişkin Eğitim Atölyeleri Ortadoğu mutfağı çocuk Terapi sınıfları, Reyhanlı Belediye kapsamında Kadın kooperatif, DOĞAKA işbirliğinde Atölyeler kurulacak.
Kültür Merkezi en kısa sürede tamamlanarak vatandaşlara hizmet vermeyi amaçlıyor. Reyhanlı’ya değer katacak ve sosyal yaşamımızı daha da güçlendirecek olan, içerisinde tiyatrolar söyleşiler, panellerin ve birçok etkinliği de gerçekleştirmiş olan Kültür Merkezi şimdiden bölgenin Kültür ve Sanat Alanında Cazibe Merkezlerinden biri Olma yolunda. Tayvan Kültür Merkezinin yakında, resmi açılışının gerçekleşeceği ve halkın kullanımına açılacağı belirtildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.