TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ; “ÇOCUKLAR DÜNYANIN EN BÜYÜK SERVETİDİR” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 19:08

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ; “ÇOCUKLAR DÜNYANIN EN BÜYÜK SERVETİDİR”

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ; “ÇOCUKLAR DÜNYANIN EN BÜYÜK SERVETİDİR”
Son Güncelleme :

05 Ocak 2023 - 19:33

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde bulunan Tayvan Kültür Merkezi, çocuklar için kreş merkezi kurdu.
Okul öncesi çocukların uyum çalışması kapsamında hazırlanan sınıflar Ahşap yapılardan oluşturuldu. Çocukların aktiviteleri için. Masa ve oturaklar hazırlanan sınıflarda klimalar ve oyun metaryelleri hazırlandı. Kültür Merkezine gelen kadınlar artık çocuklarını güvenli bir şekilde merkezin bakım evine bırakacaklar. Merkeze gelen kadınların çocuklarını bırakacak yer bulamadıklarını, bunun üzerine zor durumda kalan kadınların talebi üzerine yapılan sınıflar merkeze gelen kadınlar arasında, Büyük bir heyecan oluşturdu.
Sosyal uyum anlayışıyla hizmete devam eden, eğitim ve öğretime her zaman destek olan Tayvan Kültür Merkezi yetkilileri yaptıkları açıklamada; “Merkezin bir projesini daha hayata geçiriyoruz. Merkezimizde yapımı tamamlanan okul öncesi sınıflarımız hizmete başlıyor. Sosyal proje anlayışıyla Reyhanlı halkımız için çalışmalarını hızla sürdürerek, sosyal projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Hizmet yelpazesini her geçen gün genişleten Tayvan Kültür Merkezimiz, Çocuklarımıza da hizmet sunuyor. Rengarenk görünümü ile geniş çocuk kapasitesiyle hizmet verecek. Modern yapısı ve estetik tasarımıyla dikkat çenen kreş, 2 sınıftan oluşuyor. Çocuklara gelişmiş teknolojilere göre hazırlanmış, belirli yaş gruplarına uygun oyun alanları her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü, kum ve çamur havuzu, kişisel becerilerin gelişimine yardımcı oyun parkurları, kütüphane, sinema odası, satranç odası, müzik odası, grup etkinliklerinin faaliyet göstereceği geniş alanları ve büyük bahçesi yer alıyor.” İfadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.