Tayvan Kültür Merkezi Danimarka’da Uluslararası Mimarlık Yarışmasında Birinci Oldu - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 11:01

Tayvan Kültür Merkezi Danimarka’da Uluslararası Mimarlık Yarışmasında Birinci Oldu

Tayvan Kültür Merkezi Danimarka’da Uluslararası Mimarlık Yarışmasında Birinci Oldu
Son Güncelleme :

15 Temmuz 2023 - 18:28

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Kurulan Tayvan Kültür Merkezi Deprem felaketine rağmen Reyhanlı’da hizmet vermeye devam etti. Depremde Reyhanlı vatandaşlarının evlerine girmeyip. Tayvan Kültür Merkezinde ünitelerde kalarak Can güvenliklerini korudular. Depremde sığınak gibi görev yapan merkez, Bu seferde önemli bir ödüle imza attı.
Tayvan Halkının kurmuş olduğu Tayvan Kültür Merkezi. İnsani yardım, Bilinciyle yola çıktıgı sosyal sorumluluk projesi Dünyada yanıt görmeye devam etti.
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Tayvan Kültür Merkezi, 2 Temmuz’da Kopenhag, Danimarka’da düzenlenen ASF Ödülünde Architecture Sans Frontieres International birincilik ödülü kazandı! Tayvan Kültür Merkezinin gönüllü, CEO’su ve baş mimarı Chen Yu liderliğindeki merkez ekibi bu ödüle layık görüldü.Tayvan Kültür Merkezi Danimarka’da Uluslararası Mimarlık Yarışmasında Birinci Oldu
Tayvan Kültür Merkezi koordinatörü Prof.Dr. Chiu Chen Yu vermiş olduğu demeçte, şunları söyledi; “ öncelikle şu bilinmeli, Tayvan Kültür Merkezi sadece bir kültür merkezi değil , uluslararası tanınır: insanlık ve sosyal katkı sağlayan bir gurur verici bir proje, bize gösterilen ilgi ve alaka bunu gösteriyor.
Tayvan Kültür Merkezi, 2 Temmuz’da Kopenhag, Danimarka’da düzenlenen ASF Ödülünde Architecture Sans Frontieres International birincilik ödülü kazandı! Tayvan kültür Merkezinin gönüllü, CEO’su ve baş mimarı liderliğindeki merkez ekibi olarak bu ödülü kabul ettik. Tayvan Merkezi’nin ödülü sadece Tayvan sevgisini ve insanlığını dünyaya ulaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda Tayvan’ın mimarlık alanındaki başarılarını ve özverili bakımını ve sosyal sorumluluğunu da gösteriyor. Birazda ödülün önem derecesinden bahs etmek isterim.
Mimarlık Without Frontiers Ödülü, mimarlığı ve insanlığı birleştiren ve mimarları doğal afetlere, insan yapımı afetlere veya sosyal sorunlara karşı somut çözümler üretmeye teşvik etmeyi amaçlayan bir platform Ödül, binaların planlanmasını, tasarımını, inşaatını, işletilmesini ve yönetimini yaşam kalitesini artırmanın yolları olarak görüyor. 2015’ten bu yana ödül, Peru mimar takımı Semillas yerli kırsal ilkokulu 2019 tasarım ve inşaatı; UNICEF ve diğerleri tarafından finanse edilen 2021 Bengal mimar Rizvi Hassan’ın mülteci kadın ve kızlar için ilkokulu gibi birçok seçkin projeye verildi. Sınırsız Mimarlık Ödülü, mimarlar uzmanlıklarını ve yaratıcılıklarını sosyal sorunlara çözümler sunmak ve evrensel yaşam eşitliğini ve sosyal ilerlemeyi desteklemek için kullanabilirler.
İnsan mimarisi Avrupa mimarisinde son yıllarda önem kazanmış, mimarların rolü daha da önemli hale gelmiş, zorluklara zamanında ve olumlu cevap vermeleri gerekiyor. Tayvan Merkezimiz, cinsiyet, kültürel, siyasi, ekonomik ve kentsel konuları kapsamlı ve inanılmaz yenilikçi ve Suriye sınırının zorluklarına hassas bir yaklaşımla çok güzel bir mimari topluluğu oluşturmak için bir araya getiriyor. Bu ödülün bilirkişilerin oybirliğiyle Tayvan Kültür Merkezini olağanüstü bir dava, ekonomik olarak sürdürülebilir ve sosyal açıdan etkili bir dava olarak överek yüksek övgüler sunuldu.
Bu ödül sadece başarılarımız değil, aynı zamanda ortak çabalarımızın bir sonucudur. Öncelikle
Tayvan Merkezi’ne verdiğiniz sürekli destek ve ilgi için hepinize teşekkür ederim! Tayvan Merkezini destekleyen herkesle paylaşacağımız bu onuru, sevgi ve insanlık için çalışmaya devam edeceğiz.
Bize yardım eden herkese, Tayvan Dışişleri Bakanlığına, Türkiye’deki eski temsilcimize, Reyhanlı Belediye Başkanı Sayın Mehmet Hacıoğlu, beyefendiye ayrıca Tayvan Halkına bizi Türkiye’de yalnız bırakmayan gönüllü ekibine, halka, tüm gönüllülere ve ekibimize teşekkür ederiz.
Tayvan Merkezi’ne verdiğiniz sürekli destek ve ilgi için hepinize teşekkür ederim! Tayvan Merkezini destekleyen herkesle paylaşacağımız bu onuru, sevgi ve insanlık için çalışmaya devam edeceğiz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.