Tayvan Kültür Merkezi’ndeSpor Aktiviteleri Devam Ediyor - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2024 - 03:05

Tayvan Kültür Merkezi’nde
Spor Aktiviteleri Devam Ediyor

Tayvan Kültür Merkezi’nde<br>Spor Aktiviteleri Devam Ediyor
Son Güncelleme :

14 Kasım 2022 - 13:58

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde bulunan Tayvan Kültür Merkezi, Çocuklara yapmış olduğu spor sahası, çocukların okul sonrası uğrak yeri haline geldi.
Sosyal uyum çerçevesinde Gönüllü öğretmen gözcülüğünde yapılan spor aktiviteleri. Diğer yardım kuruluşlarından olan çocuklarında spor faaliyetlerini gerçekleştirmek için karşılıklı spor müsabakalarına ev sahipliği yapmaya başladı.
Türk ve Suriye’li misafir çocuklarla kaynaşmayı sağlayan spor aktivitelerine sağlayan, projeler için açıklama yapan, Tayvan Kültür Merkezi koordinatörü, Prof. Dr. Chıu Chen Yu; “Fiziksel aktivite, çocukların gelişimlerini ve ileriki yaşamlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmeleri açısından en önemli unsurlardan biri olarak görülmektedir. Vücut yapıları, bebeklikten başlayarak çocukluk dönemi ile birlikte hareket ederek gelişir. Çocukluk döneminde edinilen olumlu ve olumsuz deneyimler ileriki yaşlarda kişiliğin ve karakterin oluşumunda etkili olduğu bilinmektedir. Fiziksel aktiviteler, belirli bir düzen ve program dâhilinde uygulandığı zaman hayatımızın değişmez bir alışkanlığı haline geldiğini göreceğiz.
SPOR BİR MİLLETİN GENÇLERİNİN O ÜLKEYİ AYAKTA TUTMASINI SAĞLAR
Düzenli ve planlı yapılan fiziksel aktivite, çocukların sağlıklı büyümesi ve gelişmesinde, istenmeyen kötü alışkanlıklardan kurtulmada, sosyalleşmede, kronik hastalıkların oluşumunun engellenmesinde ve hayat boyu yaşam kalitesinin artırılmasında önemli etkiler sağlamaktadır. Bu çalışmada çocuklarda fiziksel aktivitenin önemi çeşitli açılardan ele alınarak vurgulanmaya çalışılmıştır. Sportif bilincin oluşmaması, Tesisleşmenin yetersizliği gibi temel başlıklar altında değerlendirilebilir. Bu olumsuz faktörlerin ortadan kaldırılmasıyla beraber ailelerin yaklaşımı da daha olumlu olacağı düşünülmektedir. Ailelerin kaygı ve bu bakış açılarının aksine, beden eğitimi ve spor aktivitelerine katılım; fiziksel sağlık ve gelişme yönünün yanı sıra istenilen bir kişilik oluşması ve olumlu ruh sağlığı yönünden de yararlı ve gerekli olduğu varsayılmaktadır. Çocuklar ve gençler açısından sporun fiziksel gelişime katkısının yanı sıra sosyal açıdan da yararı bilinmektedir. Sporla birlikte çevresini tanıma, iletişim kurma ve özgüven artışı desteklenir. Toplum içerisinde ve sosyal ortamda kabul görme artar. Psikolojik açıdan kendini kontrol edebilir. Bizim Amacımız sağlıklı bireyler yetişmesine Destek olmak.” Dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.