TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİULUSLARARASI KONUKLARINI AĞIRLADI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Şubat 2024 - 04:54

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ
ULUSLARARASI KONUKLARINI AĞIRLADI

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ<br>ULUSLARARASI KONUKLARINI AĞIRLADI
Son Güncelleme :

22 Aralık 2022 - 17:55

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde bulunan Tayvan Kültür Merkezi, ABD, Singapur, Malezya’dan gelen Turu misafir etti.
Ara ara farklı ülkelerde bulunan Tayvan Vatandaşları, Reyhanlı’da bulunan Merkeze Destek Amaçlı Turlar düzenliyorlar. Turlarla gelen turistler, Reyhanlı’ya gelerek, Merkezi gezerek, çeşitli bilgiler aldı.
Türklere ve Suriyelilere birlikte hizmet veren merkezin Yetkilisi Muhammed Velid Abdi yapmış olduğu açıklamada, “Bu özel ziyaretten dolayı oldukça memnun kaldık. Bizim Tayvan Kültür merkezini diğer Merkezlerden ayıran en önemli özellik, Buraya gelen Mültecileri yeni bir Ülkenin sosyal yaşamına hazırlıyoruz. Burada sosyal uyum çerçevesinde Eğitim, kurs ve dersler veriyoruz, ister Suriyeli çocuklar ister Türkiye’deki çocuklar Spor, resim, dans gösterileriyle mutlu oluyor. Burası onların güvenli sığınağı ve yuvası zaman zaman bize ziyarete gelen Turlarımız bizi çok mutlu ediyor. Onların çok uzak da olmasına rağmen bizi düşünmeleri, Bizlere ayrı bir heyecan katıyor. Merkezimiz bitmek üzere, ünitelerimizin bir kısmı bitti. Farklı projelerimizi de hayata geçirmek üzere proje ve bütçeleri hazırlanmakta. Bu projeleri hayata geçirmek için çok ciddi anlamda çalışmalarımız sürmektedir. Projemizi anlatmak ve destek çalışmalarını sürdürmek için yurt dışı Ziyaretlerimizde devam etmektedir. 2023 yılında Suriye’li ve Türk Kadınlarımıza, Çocuklarımıza ve Gençlere destek vermeye devam edeceğiz. Tayvan Kültür Merkezim adına Bizleri unutmayıp ziyarete gelen dostlarımıza Teşekkür ediyorum.” Dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.