TEK TUŞLA POLİSE BİLDİR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 17:03

TEK TUŞLA POLİSE BİLDİR

TEK TUŞLA POLİSE BİLDİR
Son Güncelleme :

04 Aralık 2018 - 8:48

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

İçişleri Bakanlığınca uyuşturucuyla mücadele kapsamında geliştirilen “UYUMA Projesi” sayesinde vatandaşlar, uyuşturucu satıcılarını tek tuşla polise bildirebilecek.
Tamamen yerli ve milli imkânlarla geliştirilen bu proje ile uyuşturucuya karşı verilen mücadelede teknolojik imkânlar aracılığıyla vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amaçlanıyor.
İçişleri Bakanlığınca kullanıma sunulan uygulama, vatandaşlarca akıllı telefonlara yüklenebileceği belirtilen açıklamada “Uygulamayı telefonuna indiren kullanıcı, kişisel bilgilerini sisteme kaydettikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilecektir.
Sokakta gördüğü uyuşturucu ticaretini polise bildirmek isteyen vatandaş, uygulamadaki butona basarak ihbarda bulunabilecektir.
Sisteme konum bilgisiyle birlikte düşen ihbar, bölgeye en yakın ekibe iletilecek olup ihbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulacaktır.” denildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.