TEKSÖZ: GIDA FİYATLARININ ARTIŞI BİR ŞEKİLDE FRENLENMELİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Kasım 2021 - 22:30

TEKSÖZ: GIDA FİYATLARININ ARTIŞI BİR ŞEKİLDE FRENLENMELİ

TEKSÖZ: GIDA FİYATLARININ ARTIŞI BİR ŞEKİLDE  FRENLENMELİ
Son Güncelleme :

22 Kasım 2021 - 17:10

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, gıda fiyatlarının artışını bir şekilde frenlemek gerektiğini bildirdi.
Teksöz yaptığı açıklamada iç piyasada gıda fiyatlarının düşmesini kesinlikle sağlanması gerektiğini belirtti. Teksöz, “Gıda fiyatları almış başını gidiyor. Bir şekilde frenlemek gerekmektedir. İhracatımız yükseliyor diye tabiki seviniriz.Fakat önce iç piyasada gıda fiyatlarının düşmesini kesinlikle sağlamalıyız. 3 ay önce 1 torba un 165 ile 170 lira arasında iken bugün 265 TL oldu. Fırıncı esnafımıza ne diyelim şimdi. 3 ay önce 1 ekmek 1.50 den 1,75 lira ol muş şimdi talep ülkemiz geneli 2,50 liradır. Bu nedenle öncelikle iç piyasayı korumak fiyat artışlarını durdurmak ve gıda ürünlerindeki artışlara çare bulmak gerekmektedir.” dedi.
Bu şekilde devam edecek olursa esnafında bu işin içinden çıkamaz duruma geleceğini ve artışların devam edeceğini belirten Teksöz, “Şimdi fırıncı esnafımız geldi kapıya dayandı. Ne diyeceğiz. Fırıncı esnafımızın ne buğday tarlası var nede un fabrikası zam yapmazsa esnaf mağdur zam verirsek vatandaş mağdur. Fırıncı esnafımıza mutlaka uygun fiyatla un tedariki gerekmektedir” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.