TEMEL: 15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN SON DESTANIDIR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

20 Mayıs 2024 - 11:19

TEMEL: 15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN SON DESTANIDIR

TEMEL: 15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN SON DESTANIDIR
Son Güncelleme :

15 Temmuz 2023 - 12:27

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı’nın hayırsever simalarından Dünya Yardım Derneği Başkanı Ömer Faruk Temel, Türk milletinin hain Fetö terör örgütüne karşı yazdığı destanın yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Temel, 15 Temmuz’un milli birliğimizin sembolü olduğunu kaydettiği mesajında, “15 Temmuz 2016 tarihinde devletimizin ve milletimizin bağımsızlığına, istiklal ve istikbaline terör örgütü FETÖ tarafından yöneltilen hain darbe girişiminin Aziz Milletimiz tarafından destansı bir direnişle bertaraf edilişinin 7. Yıldönümünde Demokrasi Şehitlerimizi rahmetle anıyor, milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.
Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten tarihi çağrısıyla 7’den 70’e tüm Türkiye bir olmuş, birlik olmuş, tek yürek olmuş milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmıştır.
Demokrasimize el uzatmak isteyen hain FETÖ terör örgütüne geçit vermemiştir. 15 Temmuz gecesi, “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” demokrasiye, milli iradeye ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine canları pahasına sahip çıkarak, 15 Temmuz’u demokrasi zaferiyle taçlandırmıştır.
Bu zafer, Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, aziz milletimizin direnişi ile birlikte o gece tanklara, silahlara meydan okuyan aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin zaferidir. Binlerce yıldır yaşadığımız bu topraklarda nice zaferler elde eden aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için her zaman ve her şartta kararlılıkla mücadele edeceğini tüm dünyaya ilan etmiş, bundan sonra bu ve benzeri hain saldırılara, kalkışmaya yelteneceklere en güçlü şekilde karşı koyacağını kanıtlamıştır.
BİZE DÜŞEN EMANETE KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR SAHİP ÇIKMAKTIR
Bugün bizlere düşen görev; aziz milletimize karşı yapılan ihaneti asla unutmamak, milletimizin kahramanlığını, Türkiye Yüzyılının kahramanlarının devletimize ve demokrasiye sahip çıkmak için yazdığı destanı gelecek kuşaklara aktarmaktır. Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışarak, üreterek Cumhuriyetimizin yeni asrında Türkiye Yüzyılı vizyonuyla her alanda büyüyen ve güçlenen Türkiye için çalışmalarımızı sürdürmektir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan, kanlarıyla, canlarıyla destan yazan aziz şehitlerimizle birlikte milli irade uğruna, demokrasi uğruna canlarını feda eden 15 Temmuz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi sonsuz, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, hayattaki gazilerimize sağlık, afiyet ve huzur dolu bir yaşam diliyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkan, meydanları dolduran Aziz Milletimizi ve Hataylı Hemşehrilerimizi, Türkiye Yüzyılının Kahramanlarını saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.