“Temizlik bizden, temiz tutmak sizden”Reyhanlı Belediyesi temizlik kampanyası başlattı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Mayıs 2024 - 22:25

“Temizlik bizden, temiz tutmak sizden”Reyhanlı Belediyesi temizlik kampanyası başlattı

“Temizlik bizden, temiz tutmak sizden”Reyhanlı Belediyesi temizlik kampanyası başlattı
Son Güncelleme :

06 Temmuz 2023 - 18:22

Bu Haber 21 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Reyhanlı’yı daha yaşanılabilir hale getirmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.
“Temizlik bizden, temiz tutmak sizden’’ sloganıyla temizlik kampanyası başlattıklarını belirten Hacıoğlu, şöyle konuştu:“Belediye ekiplerimiz her gün ilçenin her köşesini titiz bir şekilde temizliyor. Ancak güzel ve temiz bir ilçe için vatandaşlarımızın da bize destek vermelerini bekliyoruz. Temizlik bizden temiz tutmak vatandaşlarımızdan diyerek yola çıkıyoruz. İnşallah daha güzel bir Reyhanlı’yı birlikte inşa edecek ve vatandaşlarımızın sağlık bir çevrede yaşayabilmesi için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Gece gündüz demeden şehrin hijyeni için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
“Mahalle, cadde, sokak ve apartman önlerindeki çöp kaldırma işlemlerinin belirlenen saatlerde aksatılmadan düzenli olarak yapıldığını belirten Hacıoğlu, “Vatandaşlarımızdan gelen her talebe de cevap veriyoruz. Ekiplerimiz özellikle yaz aylarında bahçe ve ahırlarda haşerelere ve böceklere karşı da ilaçlama çalışması yapmaktadır. Ayrıca kötü görüntüye sebep olan yabani otlar ve moloz yığıntıları da greyderlerimizle temizlenmektedir. dedi.
Başkan Hacıoğlu, Reyhanlılı vatandaşların çevre temizliğine daha duyarlı olacaklarını ve belediyenin temizlik kampanyasına destek vereceklerine inandığını sözlerine ekledi.
Reyhanlı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Tapınç, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Reyhanlı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak görev yapmaktayız. Merkezde 16 mahalle, 31 köy, 9 bağlı muhtarlık, 3 askeri üs bölgesi, gümrük kapısı ve 9 hudut karakolu gibi alanlarda temizlik hizmetleri vermekteyiz. Amacımız, kıymetli vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermektir. Ekip olarak 7 gün 24 saat çalışmaktayız. Biz temizliği gerçekleştireceğiz, ancak temizliğin korunması konusunda da sizden destek bekliyoruz. Vatandaşlarımızdan bazı taleplerimiz olacak.Öncelikle, evsel atıklarınızla ilgili talebimiz bulunmaktadır. Çöplerinizi çöp konteynerlarına atmanızı rica ediyoruz. Çöplerinizi çocuklarınızla birlikte çöp kovalarının yanına bırakmamanız önemlidir. Çünkü çocuklar, boyunun yetmediği için çöpleri yere dökmektedir. Bu durumda, kedi ve köpeklerin gelip çöpleri dağıtması ve hurdacıların eklenmesi sonucu kötü bir görüntü ortaya çıkmakta ve insan sağlığını etkilemektedir. Lütfen herkes çöplerini çöp bidonlarına atsın. Belediye olarak evsel atıkları günlük olarak toplamaktayız. Ayrıca esnaflarımızdan, sattıkları malzemelerin karton, kağıt ve ambalaj atıklarını dışarıya atmamalarını istiyoruz. Size çöp kutusu ve çöp poşeti sağlayabiliriz. Bizden beklediğiniz herhangi bir görev varsa, sizler için yapmaya hazırız. Sadece atıkları dışarıya atmamanızı rica ediyoruz. Apartmanda yaşayan vatandaşlarımız genellikle mutfaktan çıkan evsel atıklarını balkonlarından rastgele bir yere atmakta, boş parsele, apartman boşluğuna veya boş bir caddede bırakmaktadır. Bu birikim, sinek ve diğer zararlı haşerelerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu durum hem insan sağlığını etkilemekte hem de temizlik ekiplerimizin işini zorlaştırmaktadır. Personelin giremeyeceği alanlarda çok fazla çöp birikmektedir. Evinde tadilat yapacak olan vatandaşlarımız, tadilat yapmadan bir gün önce Temizlik İşleri Müdürlüğü Hizmet Hattını arayarak bilgi verirse, gerekirse çuvalları temin edebiliriz ve tadilat molozlarını, hafriyat kirini bir sonraki gün gelerek alabiliriz. Lütfen çöplerimizin içine hafriyat ve moloz atmayalım, çünkü bu durum iş makinelerimize büyük zarar verebilmektedir. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza da hayvan gübrelerinin bertaraf edilmesiyle ilgili bir sorumluluk düşmektedir. Belediye olarak bu konuda sosyal hizmet olarak yardımcı olmaktayız. Ancak hayvan gübrelerinin çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi için bize bilgi vermeniz gerekmektedir. Aksi halde, rahatsız edici kokular çevredeki insanları rahatsız edebilir ve sağlığını etkileyebilir. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız da bizimle iletişime geçebilirler.Reyhanlı Belediyesi olarak sloganımız “TEMİZLİK BİZDEN, TEMİZ TUTMAK SİZDEN”dir.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.