TOKDEMİR AİLESİNİN ACI GÜNÜ Eski Milletvekili Nureddin Tokdemir son yolculuğuna uğurlandı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 09:12

TOKDEMİR AİLESİNİN ACI GÜNÜ Eski Milletvekili Nureddin Tokdemir son yolculuğuna uğurlandı

TOKDEMİR AİLESİNİN ACI GÜNÜ Eski Milletvekili Nureddin Tokdemir son yolculuğuna uğurlandı
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2018 - 8:56

Bu Haber 37 kez okunmuştur.
reklam

Eski Hatay Milletvekili Nurettin Tokdemir, Kocatepe Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir’in ağabeyi olan ve 76 yaşında vefat eden 19. Dönem Hatay Milletvekili, Milli Egitim Komisyonu Eski Baskani Nurettin Tokdemir için Kocatepe Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.
Cenaze törenine, Tokdemir’in ailesinin yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Baskent Üniversitesi Kurucu Rektörü Mehmet Haberal, TBMM Başkanvekili Levent Gök, TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Yıldırım Kaya, Bülent Kuşoğlu, Fethi Açıkel, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal, Başkent Üniversitesi Rektörü Ali Haberal, Ak Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Şanverdi, Abdülkadir Özel, Hüseyin Yayman, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, MHP Hatay Eski Milletvekili İzzettin Yılmaz, Ak Parti Hatay Eski Milletvekili Fevzi Şanverdi, Adalet Eski Bakanı Sadullah Ergin, Devlet Eski Bakanı Nevzat Ercan, DYP Eski Milletvekili Mahmut Nedim Bilgiç ,Yusuf Bacanlı, MHP Hatay Eski Milletvekili Mehmet Şandır ile vatandaşlar katıldı.
Tokdemir’in cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Gölbaşı Mezarlığı’na götürüldü.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Tokdemir’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Tokdemir’in taziyesi Cuma, Cumartesi, Pazar günü Reyhanlı’da alınacak.
Hatay büyük bir değerini kaybetti. Antakya Lisesinde uzun yıllar sevilen bir öğretmen iken 1991 yılındaki seçimlerde öğrencileri ve halkın desteğiyle Hatay Milletvekili seçilen ve memleketine büyük hizmetleri olan Hatay Eski Milletvekili Nurettin Tokdemir TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanlığı döneminde Hatay’da eğitim sağlık alanında büyük yatırımların altına imza attı. Polis Okulu, Mustafa Kemal Üniversitesi ve Tıp Fakültesi, Hatay Havalimanı Projesi, Öğretmenevleri, Her ilçeye Meslek Yüksekokulları ve Meslek Liseleri, Amik Ovasını Besleyecek Kılavuzlu Barajının Projesinin baslatılması gibi bir cok projeye imza atan halkın takdirini ve sevgisini kazanan Tokdemir dualarla son yolculuğuna uğurlandı.YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.